Czy opłata manipulacyjna za wcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu stanowić będzie koszt uzyskania przychodów?Czy wobec rozwiązania leasingu przed upływem 40% normatywnego okresu amortyzacji, Spółka będzie miała obowiązek skorygowania kosztów uzyskania przychodów za poprzednie miesiące w sytuacji, gdy na podstawie art. 16 ust. 3b nie prowadziła ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy czynsz inicjalny, opłatę za wycenę i opłatę manipulacyjną przy stosowaniu uproszczonej metody ewidencjonowania zdarzeń gospodarczych Wnioskodawca mógł odnieść w koszty jednorazowo w dacie wystawienia dokumentów?
Czy opłaty z tytułu czynszu inicjalnego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów spółki miesiąca grudnia 2010 r. w pełnej wysokości, wynikającej z wystawionych w grudniu 2010 r. faktur VAT?
Czy opłatę wstępną, czynsz inicjalny, czynsz zerowy i opłatę manipulacyjną można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia czy proporcjonalnie do czasu trwania umowy leasingu operacyjnego?
Czy w razie zbycia nieruchomości przez Wnioskodawcę po 12 miesiącach zameldowania w niej będzie mógł skorzystać z ulgi, o jakiej mowa w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2008 r.?
Czy Wnioskodawca ma prawo poniesiony wydatek w postaci czynszu inicjalnego zaliczyć w całości w kwocie netto jednorazowo w koszty uzyskania przychodu?
Czy kosztem uzyskania przychodów spółki są opłaty leasingowe ponoszone przez spółkę w podstawowym okresie trwania umowy leasingowej, w tym opłata wstępna w momencie ich poniesienia?
Czy Wnioskodawca powinien zaksięgować dwie faktury w koszty w miesiącu ich otrzymania, czy rozłożyć je w ratach takich, jak trwa umowa leasingowa?
Czy kwotę opłaty manipulacyjnej w wysokości 100 EUR i pierwszej raty leasingowej w wysokości 7.750 EUR, których zapłata była warunkiem przekazania maszyny należy uznać jako koszt pośredni, który powinien być rozliczany w czasie trwania umowy (czyli przez 36 miesięcy)?
Czy czynsz zerowy, który stanowi opłatę za pierwszy miesiąc korzystania ze sprzętu i opłatę manipulacyjną, wynikające z zawartej umowy leasingu operacyjnego plotera drukującego należy uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu jednorazowo w momencie poniesienia czy należy koszty te rozliczać proporcjonalnie do okresu na jaki została zawarta umowa leasingowa?
W dniach 16 kwietnia 2003 r. oraz 10 grudnia 2003 r. i 11 grudnia 2003 r. podatnik zawarł umowę leasingu, których przedmiotem są odpowiednio: maszyna szyjąca, samochód ciężarowy i maszyna do szycia. W każdej z przywołanych wyżej umów na Korzystajacego nałożono obowiązek poniesienia tzw. opłat wstępnych, które zobowiązany uiścił w 2003 roku. Przedmiot leasingu w postaci samochodu ciężarowego i maszyny
Czy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych, w przypadku gdy towar wzięty w leasing uległ częściowemu zniszczeniu?
Czy podatek VAT wynikajacy z faktury wystawionej: a) za koszty monitu wzywającego do zapłaty zaległych rat leasingowych, b) za opłatę manipulacyjną z tytułu wznowienia umowy leasingu, podlega odliczeniu od podatku należnego?