Uznanie za ukryty zysk odroczonej zapłaty za kupioną nieruchomość – kredyt kupiecki.
Do 1 czerwca 2020 r. wydłużono termin wpłaty zaliczek od wynagrodzeń pobranych w marcu i kwietniu. Z tego rozwiązania mogą skorzystać płatnicy, którzy ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu epidemii koronawirusa.
W zakresie opodatkowania czynności odroczenia płatności oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
Jeżeli płatnik składek ze względu na swoją trudną sytuację, np. ekonomiczną, wie, że nie będzie w stanie opłacić składek ZUS, może skorzystać z rozłożenia należności składkowych na raty lub odroczenia terminu ich płatności. Od 1 grudnia 2015 r. zawarcie umowy z ZUS w tej sprawie będzie łatwiejsze i obejmie całość zadłużenia płatnika również w części finansowanej przez ubezpieczonych.
włączenie do podstawy opodatkowania wyliczonych na dzień zawarcia aktu notarialnego odsetek z tytułu sprzedaży ratalnej, ujęcie na fakturze wartości nieruchomości wraz z naliczonym oprocentowaniem w jednej pozycji, oraz odsetki ustawowe od nieterminowych wpłat
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania.
Podatek od towarów i uuług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanej czynności za dostawę towarów.
Opodatkowanie świadczenia otrzymywanego od ubezpieczyciela w ramach wykupionej polisy na ubezpieczenie renty odroczonej.
1.Czy wyliczone na dzień zawarcia aktu notarialnego przenoszącego własność nieruchomości odsetki od rat mogą stanowić element kwoty należnej za nieruchomość lokalową? Czy wartość lokalu oszacowana w operacie oraz naliczone oprocentowanie, ustalone indywidualnie stopą procentową w oparciu o uchwałę Rady Miejskiej, mogą być ujęte na fakturze w jednej pozycji pod nazwą lokal ? 2. Czy do odsetek ustawowych
Czy podstawę naliczenia wpłat z zysku stanowi zysk brutto pomniejszony o podatek dochodowy uwzględniający aktywa i rezerwy na odroczony podatek dochodowy?
Czy w przypadku rozkładania na raty opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego lub innych należności, w tym czynszu dzierżawnego, odraczania terminu ich zapłaty bądź ich umorzenia, rozłożeniu na raty, umorzeniu, bądź odroczeniu terminu zapłaty podlega wartość opłaty brutto /tj. Z podatkiem VAT/, czy też netto /a więc podatek VAT podlegałby zapłacie w całości/?