Obowiązki płatnika z wypłacaniem wyrównania diet radnym w tym samym roku a zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o PIT.
Dla celów podatkowych istotny jest moment wypłaty diety, a nie okres za jaki ona przysługuje. Dlatego w przypadku diet należnych za miesiąc grudzień 2014 r., wypłaconych w styczniu 2015 r. - obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych powstanie w miesiącu styczniu 2015 r. Zatem kwota za miesiąc grudzień 2014 r. wypłacona w styczniu 2015 r. będzie już przychodem za rok 2015. Natomiast
Jakie są obowiązki płatnika w związku z udziałem radnych w szkoleniach?
Jakie są obowiązki płatnika w związku z nieterminową wypłatą diet radnym?
1)Czy Urząd Miasta, w przypadku sfinansowania radnym Rady Miasta kalendarzy, wizytówek, książek i szkoleń związanych z pełnieniem obowiązków radnego oraz użyczeniem radnym telefonów komórkowych lub sprzętu komputerowego wraz z limitem bezpłatnych rozmów i mobilnego internetu, ma obowiązek pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od nieodpłatnych świadczeń uzyskanych przez radnych Rady
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika
obowiązki płatnika w zakresie niewykazywania w informacji PIT-R należności z tytułu podróży służbowej radnych, oraz w zakresie nieuwzględniania w informacji PIT-R wartości szkoleń
Czy finansowane przez Gminę koszty szkolenia radnych oraz koszty korzystania ze służbowych telefonów komórkowych, w ramach przyznanego miesięcznego limitu, stanowi dla radnego przychód określony w art. 13 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy koszt korzystania przez radnych z telefonów komórkowych, samochodów służbowych, Internetu, kalendarzy, prasy oraz koszty udziału radnych w szkoleniach, konferencjach, warsztatach, seminariach, imprezach kulturalnych, sportowych, naukowych pokrywanych z budżetu Województwa w związku z pełnieniem funkcji publicznej z tyt. wykonywania mandatu radnego (pełnienia obowiązków społecznych} stanowi dla
Jakie są skutki podatkowe użyczenia sprzętu komputerowego radnym Rady Miasta?
Jakie są skutki podatkowych jednorazowego wypłacenia radnym powiatu zaległych za kilka miesięcy diet?
Czy uczestnictwo radnego w różnego rodzaju seminariach, imprezach organizowanych i opłacanych z budżetu miasta oraz koszt zużycia przez radnych artykułów biurowych, zakup kalendarzy, możliwość korzystania z telefonu komórkowego, wyposażenie ich w czasopisma o problemach samorządowych będzie dla radnego przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszt udziału radnego w konferencji, pokrywany z budżetu miasta, stanowi dla radnego przychód?
Czy opłacenie z budżetu gminy kosztów szkolenia radnego należy uznać za jego przychód i opodatkować podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy stanowią przychód radnego Województwa koszty szkolenia, udziału w seminariach i konferencjach oraz koszty korzystania z telefonu komórkowego i samochodu służbowego, opłacane z budżetu Województwa? Czy do zwrotu kosztów podróży służbowej radnego - zarówno krajowej jak i zagranicznej ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych określone w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy
1. Czy stanowią przychód radnego Województwa koszty szkolenia, udziału w seminariach i konferencjach oraz koszty korzystania z telefonu komórkowego i samochodu służbowego, opłacane z budżetu Województwa? 2. Czy do zwrotu kosztów podróży służbowej radnego - zarówno krajowej jak i zagranicznej ma zastosowanie zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych określone w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit.
Czy koszty związane z zakupem usługi transportowej będą stanowić opodatkowany przychód radnego?
Czy w świetle art. 13 ust. 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy uznać koszt szkolenia radnego, który zostanie poniesiony przez urząd za przychód radnego z tytułu działalności wykonywanej osobiście i pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
1. Czy koszt szkolenia, w którym uczestniczył radny stanowi dla niego nieodpłatne świadczenie? 2. Jeśli tak, to czy jest ono objęte zwolnieniem przedmiotowym? 3. Czy wnioskodawca jako płatnik powinien potrącić zaliczkę na podatek dochodowy?
1. Czy koszt szkolenia radnego Rady Miasta z racji pełnienia obowiązków społecznych wraz z kosztami dojazdu i ewentualnej diety jest zwolniony z opodatkowania? 2. Na jakiej deklaracji PIT należy ująć wartość szkolenia oraz zwrot kosztów przejazdu oraz dietę z tytułu podróży służbowej?
1. Czy koszty szkolenia radnego Powiatu, koszty materiałów biurowych i rozmów telefonicznych z racji pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich stanowią dla niego przychód. Jeśli tak, to czy przychód ten jest opodatkowany czy tez zwolniony z opodatkowania?2. Czy w przypadku, gdy dochód ten należy opodatkować Starostwo ma obowiązek pobrania zaliczki na podatek dochodowy i czy bez zgody radnego
Czy z racji pełnienia przez radnego obowiązków społecznych i obywatelskich udział w szkoleniach, seminariach i konferencjach stanowi jego przychód?Czy przychód ten podlega zwolnieniu przedmiotowemu wynikającemu z art. 21 ust. 1 pkt 17 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?Na jakim druku wykazać ewentualny przychód, czy pobrać zaliczkę na podatek?