1. Czy w przypadku stosowania przez Spółkę preferencyjnych cen sprzedaży w transakcjach z Pracownikami przychód z tytułu sprzedaży powinien być rozpoznany w oparciu o faktycznie zastosowane ceny sprzedaży towaru (tj. cena katalogowa obniżona o wartość rabatu)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3) 2. Czy w przypadku wykorzystania przez Pracownika kodu rabatowego w ramach realizowanych zakupów przychód
Ustalenie podstawy opodatkowania podatkiem VAT w przypadku sprzedaży samochodu służbowego przez Spółkę oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wyposażenia dodatkowego nowo zakupionego samochodu.
Skutki podatkowe otrzymanego przez Spółkę dofinansowania z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej oraz gazu ziemnego, udzielonego ze środków programu rządowego pod nazwą „Pomoc dla sektorów energochłonnych związanych z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2022”.
Brak powstania przychodu z tytułu otrzymanego przez Spółkę dofinansowania z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej, w stosunku do której nastąpił wzrost cen stosowanych wobec Spółki.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji dotyczącej dystrybucji produktów nabywanych przez szpitale lub inne podmioty lecznicze za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznych lub bezpośrednio od Spółki oraz obowiązek rozliczenia podatku VAT z tytułu nieodpłatnego wydania towarów.
W zakresie ustalenia, czy kwota udzielonego rabatu pośredniego stanowi korektę przychodu Wnioskodawcy czyli obniżenie przychodu z działalności gospodarczej na podstawie art. 12 ust. 3j ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy kwota udzielonego rabatu pośredniego stanowi koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania z tytułu wypłaty zwrotu refundacji, podwyższenia podstawy opodatkowania z tytułu wystąpienia nadpłaty związanej ze zwrotem refundacji, sposób kalkulacji obniżenia podstawy opodatkowania o kwoty podatku VAT, obowiązek wystawienia faktury korygującej, wskazanie deklaracji za jako okres istnienie prawo do obniżenie podstawy opodatkowania i podatku VAT, obowiązek
Czy przyznany Dealerom, APH i PSD Rabat pośredni obniża podstawę opodatkowania Wnioskodawcy podatkiem dochodowym od osób prawnych w rozliczeniu za okres, w którym Wnioskodawca wystawi notę uznaniową zgodnie z art. 12 ust. 3j updop
podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczenia otrzymanego tytułem rękojmi
prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem towarów sprzedawanych następnie poniżej ceny zakupu
Ustalenie, czy udzielane bonifikaty skutkują obniżeniem podstawy opodatkowania.
Wystawienie faktury korekty tytułem obniżenia ceny sprzedaży transakcji
Czy Wnioskodawca na podstawie otrzymanej/wystawionej noty będzie uprawniony do obniżenia przychodu z tytułu sprzedaży Produktów na rzecz Dystrybutora? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych z tytułu rabatu centralnego jest nieprawidłowe oraz momentu korekty przychodu z ww. tytułu.
Odwrotne obciążenie dostaw sprzętu elektronicznego na podstawie jednej umowy z wieloma dostawami. Korekta odwrotnego obciążenia w związku z udzieleniem rabatu po transakcyjnego.
w zakresie braku obowiązku rozpoznania importu usług z tytułu nieodpłatnego nabycia usług reklamowych (w ramach przyznanego limitu) świadczonych przez podmiot zagraniczny
w zakresie opodatkowania bonifikaty płaconej na podstawie przepisów prawa energetycznego przez zakład energetyczny w przypadku gdy wystąpi przerwa w dostawach energii w danym okresie rozliczeniowym, Spółka dopuści do zaistnienia zdarzeń w rodzaju (a) nieuzasadnionej zwłoki w usunięciu zakłóceń w dostawie energii elektrycznej, wynikłych z nieprawidłowej pracy sieci, Spółka nie dotrzyma określonych w
W zakresie uwzględnienia otrzymanego skonta w podstawie opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów
Czy wypłacona premia (Cashback) stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodu, potrącany w momencie ujęcia refaktur otrzymanych od X.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo odnosząc korektę przychodów ze sprzedaży i kosztu sprzedanych towarów według cen nabycia, wynikającą z faktur korygujących sprzedaż, do roku podatkowego, w którym nastąpiła sprzedaż z faktury pierwotnej?
ustalenie przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą voucherów
Korekta wartości wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów z tytułu obniżenia ceny z tytułu reklamacji jakościowych i udzielonych rabatów