Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym: 1) Spółka jest uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w trakcie pierwszego roku opodatkowania Ryczałtem, tj. w Pierwszym Roku Podatkowym, 2) Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w trakcie drugiego roku opodatkowania Ryczałtem, tj. w Drugim Roku Podatkowym, 3) Spółka będzie uprawniona do zastosowania 10% stawki Ryczałtu w trakcie
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania za przedsiębiorstwo/zorganizowaną część przedsiębiorstwa zbywanych nieruchomości, opodatkowania sprzedaży nieruchomości, prawa do obniżenia oraz zwrotu podatku w związku z nabyciem nieruchomości.
Czy Nadleśnictwo, dokonując rocznego obliczenia podatku na wniosek tego pracownika, będzie zobowiązane do pobrania różnicy pomiędzy podatkiem wynikającym z rocznego obliczenia a sumą zaliczek pobranych za miesiące od stycznia do grudnia, na którą będzie składała się także niepobrana zaliczka na podatek dochodowy w związku z nabyciem lokalu pustostanu po preferencyjnych cenach, od dochodu za marzec
preferencyjne opodatkowanie dochodów osoby samotnie wychowującej dzieci oraz ulga na dzieci
Czy w pozycji 22 deklaracji WZS-1K należy wykazać podatek dochodowy obliczony od podstawy opodatkowania ustalonej za rok bieżący, pomniejszonej o kwotę odliczonej straty za lata ubiegłe, czy tylko podatek dochodowy obliczony od podstawy opodatkowania ustalonej za dwa kwartały roku bieżącego?
Czy dochody grupy producentów wolne od podatku dochodowego od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 49 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ustala się jako różnice pomiędzy przychodami ze sprzedaży produktów, dla których grupa została utworzona, wyprodukowanymi w gospodarstwach jej członków, a kosztami ich zakupu od członków grupy, czy też w inny sposób?
W kontekście opisanej powyżej struktury biznesowej, Wnioskodawca powziął szereg wątpliwości dotyczących prawidłowego traktowania transakcji z punktu widzenia ustawy o podatku akcyzowym. W konsekwencji Spółka wnosi o potwierdzenie jej stanowiska, że: Spółka ma prawo do wykazywania kwoty akcyzy na fakturze wystawionej na rzecz dealera.
Czy dopuszczalne jest regulowanie zobowiązań podatkowych przez pełnomocnika?
We wniesionym zapytaniu przedstawił Pan następujący stan faktyczny, z którego wynika, że decyzją w dniu 15 lutego 2002 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Legnicy wykonując prawomocne orzeczenie sądu przyznał Panu rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy od 01 lipca 2001 r. Uważa Pan, że zgodnie z decyzją z dnia 15 lutego 2002 r. na dzień 31 grudnia 2001 był Pan rencistą, dlatego też
1.Czy przyjęty przez Spółkę sposób obliczania podatku dochodowego PGK "X" oraz zaliczek na ten podatek jest prawidłowy,2.Czy od kwoty podatku dochodowego PGK "X" można dokonać odliczeń, o których mowa w art.20 i art.23 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ( w szczególności czy od podatku PGK "X" można odliczyć podatek zapłacony przez spółki wchodzące w skład PGK "X" w obcym państwie oraz podatek
Czy otrzymana przez podatniczkę w 2004r. renta rodzinna z Niemiec po zmarłym mężu podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ?
Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?
Bank wypłaca emerytury i renty z zagranicy. Czy otrzymanie przez klientów Banku zwrotu zapłaconej i odliczonej składki na ubezpieczenie zdrowotne powoduje konieczność skorygowania przez Bank deklaracji PIT-4 za miesiące, za które klienci otrzymali zwrot składek oraz informacji PIT-11 za 2004 rok ?
Czy różnice kursowe powinny być wyliczone od wartości netto czy brutto faktury VAT.