W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć podatkowo dobrowolne umorzenie akcji w SKA w przypadku, gdy akcje SKA Wnioskodawca nabędzie w wyniku rozwiązania Spółki osobowej, która to Spółka osobowa powstała z przekształcenia Spzoo?
1. Czy objęcie przez Spółkę akcji w Spółce B w zamian za wkład pieniężny rozliczony w sposób opisany powyżej (z wykorzystaniem instytucji przekazu) będzie dla Spółki neutralne podatkowo, tj. nie będzie przychodem podatkowym? 2. Czy wartość wkładu pieniężnego wniesionego na pokrycie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B (równa wartości Wierzytelności) będzie stanowiła dla Spółki koszt uzyskania
Czy objęcie akcji SKA przez Spółkę powoduje powstanie zakładu Spółki na terytorium Polski i czy w związku z tym od dochodów osiąganych przez SKA na terytorium Polski Wnioskodawca będzie zobowiązany opłacać polski podatek dochodowy od osób prawnych?
Jak zgodnie z art. 22 ust. 1f pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalić dla celów podatkowych wartość składników przedsiębiorstwa w postaci rozliczeń międzyokresowych kosztów, w przypadku odpłatnego zbycia akcji objętych w zamian za to przedsiębiorstwo?
Skutki podatkowe objęcia przez zagraniczny fundusz inwestycyjny typu SIF SICAV nowych akcji w Spółkach, w których Wnioskodawca jest udziałowcem.
stwierdza się, iż nabycie przez Wnioskodawcę akcji od akcjonariusza za wynagrodzeniem w celu ich umorzenia, jako szczególny rodzaj umowy niewymienionej w katalogu zawartym w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie jest opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym u Spółki nie powstanie obowiązek podatkowy w powyższym podatku.
Zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów ujemnych różnic kursowych powstałych w związku z zakupem przedmiotu aportu w momencie ich realizacji.Kurs waluty przyjęty do przeliczania różnic kursowych powstałych w związku z zakupem przedmiotu aportu.