Czy czynsz najmu obiektu magazynowo-biurowego wypłacany przez Spółkę na rzecz Podmiotu powiązanego nie będzie stanowił ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 3 Ustawy o CIT lub jakiejkolwiek innej kategorii dochodu, która będzie podlegała opodatkowaniu CITE po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 Ustawy o CIT.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości 2, 3 i 4 na rzecz Spółki-Kupującej, w sytuacji złożenia zgodnego oświadczenia przez Spółkę-Sprzedającą i Spółkę-Kupującą w akcie notarialnym obejmującym Umowę ich sprzedaży w sprawie wyboru opodatkowania transakcji podatkiem VAT. - Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących dostawę Nieruchomości 2, 3 i 4 przez Spółkę-Kupującą
Ustalenie prawidłowej stawki podatku VAT dla transakcji sprzedaży działki zabudowanej oraz ruchomości.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług wykonywania instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych, klimatyzacyjnych, montażu drzwi, okien, zewnętrznych rolet i żaluzji okiennych, bram garażowych, dachów, stropów, paneli podłogowych jest prawidłowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania obniżonej stawki podatku VAT dla usług montażu żaluzji i rolet wewnętrznych wykonywanych w obiektach budownictwa mieszkaniowego objętych społecznym programem mieszkaniowym.
Czy Wnioskodawca wykonując w dniu 3 grudnia 2013 r. na rzecz Spółdzielni usługę w zakresie wykonania oraz montażu podjazdu dla wózków wraz z balustradą przy klatce schodowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, ma prawo wskazać w fakturze oraz w ewidencjach prowadzonych dla celów podatku od towarów i usług, że usługa ta jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług według stawki podatkowej w wysokości
w zakresie opodatkowania stawką podatku VAT w wysokości 8 % usług wynajmu, montażu i demontażu rusztowań elewacyjnych
Czy Wnioskodawca w prawidłowy sposób ustalił zastosowanie stawki VAT 8% dla wszystkich robót remontowych w całym budynku?
Opodatkowanie usług montażu i usług serwisowych urządzeń technicznych stanowiących wyposażenie budynku oraz opodatkowania instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych, montaż u osprzętu sanitarnego i pieców jedno i wielofunkcyjnych.
stawka na roboty budowlane na obiekcie niemieszkalnym, będącym Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego
Czy do budowy budynku mieszkalno-handlowego można zastosować jednolitą stawkę VAT 7% lub czy trzeba rozdzielić roboty na dwie stawki VAT tj. na 22% do robót w lokalu użytkowym i na 7% w lokalach mieszkalnych. Jeżeli trzeba rozdzielić roboty na dwie stawki to jak ustalić właściwy podział? Czy zastosowanie jednej stawki jest właściwe dla całej budowy? Czy umowa ma decydujący wpływ na zastosowanie stawki
Jaką należy zastosować stawkę podatku VAT w przypadku montażu schodów, balustrad, drzwi oraz zabudowy wnęk wykonanych w obiektach budownictwa mieszkaniowego?
Czy w przedstawionej sytuacji wykonywanie usług montażu będzie opodatkowane wg 7% stawki podatku od towarów i usług?
Czy w opisanej sytuacji sprzedaż wyrobu wykonanego przez Wnioskodawcę wg zamówienia wraz z usługą jego montażu dokonywana w obiektach budownictwa mieszkaniowego może być zgodnie z § 6 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Finansów stosowana obniżona stawka VAT 7% (PKWiU 45.12.11.00), a w pozostałych obiektach niemieszkalnych (lokale użytkowe) stawkę VAT 22%?
Czy można zaliczyć do obiektów sklasyfikowanych pod symbolem PKOB 1264 jako budynek instytucji ochrony zdrowia świadczących usługi zakwaterowania z opieką lekarską pielęgniarską zwłaszcza dla ludzi starszych i niepełnosprawnych, Hospicjum X, a zatem zastosować od 1 stycznia 2008r. obniżoną 7% stawkę VAT do robót budowlanych dotyczących w/w obiektu?
Czy wykonawca remontu składając ofertę na realizację zadania prawidłowo zastosował stawkę VAT 22%?