Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania, sposób dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich, prawo i termin obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich oraz konieczność odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w ewidencji VAT.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku VAT należnego w związku z udzielaniem Rabatów, określenie momentu obniżenia podstawy opodatkowania.
Uznanie rozliczeń pomiędzy Instytutem a Partnerem za czynności pozostające poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Sposób udokumentowania ww. rozliczeń.
Uznanie rozliczenia na koniec roku dokonywanego pomiędzy Oddziałem a Podmiotami z Grupy za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania tej czynności.
Skutki podatkowe związanych z wypłatą Dofinansowania i Dopłaty do Wykupu na rzecz Leasingodawcy.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT oraz podatku VAT należnego w związku z udzielanymi premiami. Ustalenie, w jakim okresie Spółka będzie uprawniona do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego w związku z udzieleniem premii Klientom pośrednim oraz dokumentowanie udzielanych premii .
Czy rabat pośredni wypłacany przez Spółkę w formie noty księgowej należy zaliczyć w koszty podatkowe w dacie zapłaty czy w dacie księgowania noty.
Określenie, czy Spółce przysługuje prawo do obniżenia podstawy opodatkowania podatkiem VAT oraz podatku VAT należnego w związku z udzielanymi rabatami pośrednimi na rzecz Uczestników, dokumentowanie udzielanych rabatów poprzez wystawienie noty księgowej i ustalenie, w jakim okresie Spółka jest uprawniona do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego w związku z udzielonymi rabatami pośrednimi
Dotyczy ustalenia, czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w celu ich przekazania innemu podmiotowi nie stanowią dla Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania, a w konsekwencji zapłacona następnie przez Wnioskodawcę w ramach transferu tych środków kwota w tej samej wysokości nie stanowi dla niego kosztów uzyskania przychodów.
Powinniście Państwo dokonać obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w rozliczeniu za okres, w którym wypłacą Państwo Koordynatorowi środki pieniężne.
Uznanie udzielonych przez Wnioskodawcę kierowcom/flotom Bonusu Wolumenowego, Bonusu Flotowego, Bonusu za udzielenie rabatu pasażerowi, Bonusu Zdarzeniowego i Bonusu Rezygnacyjnego oraz Dodatkowego Bonusu Wolumenowego dla wybranych Usługobiorców za opust obniżający wartość wynagrodzenia z tytułu świadczonych Usług, uznania płatności dokonywanych na rzecz kierowców/flot z tytułu Akcji Promocyjnych, za
Dokumentowanie udzielonego rabatu oraz prawo do zmniejszenia wartości netto sprzedaży i podatku VAT należnego na podstawie noty uznaniowej.
Dotyczy braku opodatkowania zwrotu kosztów z tytułu robót budowlanych w zakresie Prac Infrastrukturalnych oraz udokumentowania tej czynności fakturą.
Opodatkowanie podatkiem VAT dopłat otrzymywanych z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych w celu dofinansowania realizacji zadania dotyczącego zapewnienia funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego. Określenie podstawy opodatkowania otrzymanej kwoty dotacji od Gmin na dofinansowanie publicznego transportu zbiorowego metodą „w stu”. Określenia wysokości stawki podatku od towarów i usług dla otrzymywanych
dokumentowanie udzielanego rabatu pośredniego notą księgową, prawa i terminu obniżenia podatku należnego oraz podstawy opodatkowania
Skutki podatkowe rozliczenia zwrotu kosztów oraz konsekwencji podatkowych w związku z zawarciem umów z dostawcami i sklepami.
W zakresie opodatkowania i udokumentowania przyznanego bonusu (rabaty pośrednie).
Brak opodatkowania rozliczeń finansowych obejmujących podział kosztów dokonywanych przez uczestników konsorcjum w ramach wspólnego przedsięwzięcia.
Wnioskodawca będzie miał prawo obniżyć podstawę opodatkowania (i w konsekwencji podatek VAT należny) za okres, w którym rabat został faktycznie udzielony. Innymi słowy, zasadnicze znaczenie dla rozliczenia przyznanego rabatu pośredniego dla celów podatku VAT będzie miał moment faktycznej wypłaty udzielonego rabatu. Wystawienie noty księgowej (noty uznaniowej) dokumentującej udzielenie rabatu pośredniego
Rozliczenia między członkami konsorcjum, świadczenie usług na rzecz zamawiającego.
Możliwość dokumentowania rozliczeń dokonywanych z Bankiem, jako liderem Konsorcjum, za pomocą dokumentów księgowych innych niż faktury.