Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości wraz z nakładami poczynionymi przez dzierżawcę.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Obowiązek wykazania w remanencie likwidacyjnym towarów wykorzystanych do zaniechanej inwestycji polegającej na rozbudowie i przebudowie poddasza.
Uznanie, że: - sprzedaż Udziału we współwłasności Nieruchomości w ramach Transakcji (z wyłączeniem sprzedaży Udziału we współwłasności Utwardzonego placu oraz Udziału we współwłasności Drogi, w zakresie w jakim została sfinansowana przez podmiot trzeci) będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, - sprzedaż Udziału we współwłasności Nieruchomości w ramach Transakcji (z wyłączeniem sprzedaży Udziału
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży nieruchomości stanowiących towar handlowy, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury za rozliczenie nakładów z dzierżawcą oraz możliwości uzyskania zwrotu różnicy nadwyżki w podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Skutki podatkowe transakcji „sprzedaży” Budynku na rzecz Właścicieli Gruntu.
Dotyczy ustalenia: - czy zapłata przez Spółkę na rzecz Wspólnika, na warunkach rynkowych, czynszu najmu Nieruchomości (gruntu) na której wznoszone jest Centrum Logistyczne, będzie podlegała opodatkowaniu Ryczałtem na podstawie art. 28m ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa CIT”), a w szczególności na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Przekazanie przez żonę środków pieniężnych na konto męża w ramach nakładów na wspólny dom.
Nabycie samochodu osobowego na wyłączną własność, w drodze porozumienia o rozliczeniu nakładów na majątek wspólny, towarzyszącego ustanowieniu rozdzielności majątkowej, nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności nieruchomości zabudowanej budynkiem, którego koszt przebudowy poniosła wyłącznie wnioskodawczyni.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności działek, na których współwłaściciele wybudowali swoje budynki mieszkalne.
Brak powstania obowiązku podatkowego w odniesieniu do równowartości dyskonta zmniejszającego wartość czynszu dzierżawnego.
Skutki podatkowych otrzymanego przez Spółkę – opodatkowaną ryczałtem od dochodów spółek – świadczenia, wynikającego z transakcji sprzedaży przez Spółkę nakładów poczynionych na nieruchomości będącej własnością Wspólniczki
Ustalenie, czy: - zapłata za czynsz z tytułu dzierżawy gruntu, na którym będzie stał Magazyn na warunkach rynkowych, która była już wydzierżawiana przez Wspólnika na długo przed rozpoczęciem opodatkowania w ramach estońskiego CIT będzie podlegała po stronie Spółki opodatkowaniu na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 Ustawy CIT, - dokonanie przez Spółkę nakładów na grunt, na
Sama wartość poczynionych nakładów (kosztów związanych z remontem oraz wyposażeniem lokalu) nie obniży podstawy opodatkowania przy umowie darowizny. Natomiast obniżyć mogłyby ją ewentualne roszczenia o zwrot poniesionych nakładów.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu należnej Wnioskodawczyni kwoty, która po sprzedaży nieruchomości trafiła na konto Jej teściów.
Uznanie Pana za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży Nieruchomości i obowiązek rozpoznania podatku należnego w przypadku rezygnacji przez Pana i nabywcę ze zwolnienia z VAT, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktury wystawionej przez Spółkę K z tytułu świadczenia usług obejmujących przekazanie