Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatkowanie przychodu na spłatę kredytu, wykończenie nowo nabytych nieruchomości oraz zakup gruntu budowlanego.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej powtórnie ze względu na rozwiązanie umowy sprzedaży z pierwszym nabywcą.
Odpłatne zbycie udziałów w nieruchomości nabytych w spadku po rodzicach.
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości po podziale majątku wspólnego.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości (przed upływem 5 lat od daty nabycia) nabytej na podstawie umowy renty.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego, a także zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w przypadku wystąpienia takiej nadwyżki.
W przypadku braku złożenia przez Wnioskodawcę i Sprzedających skutecznego oświadczenia, o którym mowa w art. 43 ust. 10-11 ustawy, w odniesieniu do dostawy Nieruchomości, Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących zakup tej Nieruchomości, z uwagi na zaistnienie negatywnej przesłanki wyłączające prawo do odliczenia podatku naliczonego
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - wydatkowanie przychodu na remont domu, spłatę kredytu hipotecznego oraz nabycie domu jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomościach przez rezydenta podatkowego ZEA.
Uznanie, że: - sprzedaż Udziału we współwłasności Nieruchomości w ramach Transakcji (z wyłączeniem sprzedaży Udziału we współwłasności Utwardzonego placu oraz Udziału we współwłasności Drogi, w zakresie w jakim została sfinansowana przez podmiot trzeci) będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, - sprzedaż Udziału we współwłasności Nieruchomości w ramach Transakcji (z wyłączeniem sprzedaży Udziału
Zakup przez Wnioskodawcę małego sprzętu AGD, tj. mikrofali nie mieści się w pojęciu wydatków, o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1 lit. d) ustawy o PIT. Wydatek ten nie może być przez Wnioskodawcę traktowany jako wydatek remontowy, gdyż nie można go uznać za sprzęt umożliwiający realizację podstawowych potrzeb życiowych.
Wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w zakresie opodatkowania podatkiem VAT transakcji, prawa Kupującego do odliczenia i zwrotu podatku oraz wliczenia kwot dodatkowych do podstawy opodatkowania.
Na gruncie prawa podatkowego „ulepszenie” jest pojęciem, które dotyczy wyłącznie składników majątku będących środkami trwałymi. Pod pojęciem tym należy rozumieć takie czynności, jak przebudowa, rozbudowa, rekonstrukcja, adaptacja lub modernizacja środka trwałego, które podnoszą jego wartość techniczną, użytkową, jak i przystosowanie składnika majątkowego do wykorzystania go w innym celu, niż pierwotne
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego – ulga na własne cele mieszkaniowe dot. spłaty kredytu i remontu.
Uznanie planowanej Transakcji za pozostającą poza zakresem ustawy o VAT, uznanie planowanej Transakcji za podlegającą w całości opodatkowaniu VAT, nie korzystającą ze zwolnienia od tego podatku oraz obowiązku wystawienia faktury VAT z tego tytułu przez Sprzedających, w przypadku uznania, że Sprzedający powinni zostać uznani za występujących w Transakcji w charakterze podatników VAT i w efekcie Transakcja
Prawo do samodzielnego odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej części usługowej Nieruchomości.
Usługi świadczone przez nową spółkę założoną przez Wnioskodawcę w celu świadczenia na jego rzecz usług związanych z nieruchomością będą stanowiły dla Wnioskodawcy ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Skutki podatkowe posiadania domu z pozwoleniem na rozbiórkę w związku z możliwością skorzystania ze zwolnienia okreslonego w art. 9 pkt 17.
Nieuznanie zbywanych składników za przedsiębiorstwo ani ZCP i opodatkowanie Transakcji, opodatkowanie sprzedaży Nieruchomości, prawo do odliczenia i zwrotu VAT.
Czy przeniesienie własności Nieruchomości w drodze transakcji kupna-sprzedaży od podmiotu powiązanego, w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, na warunkach opisanych w zdarzeniu przyszłym, stanowi ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT i podlega opodatkowaniu Ryczałtem (estońskim CIT).