W zakresie skutków podatkowych opodatkowania rekompensaty otrzymanej za mienie pozostawione za granicą.
Opodatkowanie świadczenia rekompensacyjnego otrzymanego za mienie pozostawione poza granicami Polski.
Opodatkowanie rekompensaty otrzymanej za mienie pozostawione za granicą.
Opodatkowanie rekompensaty otrzymanej za mienie pozostawione za granicą.
Opodatkowanie rekompensaty otrzymanej za mienie pozostawione za granicą.
Skutki podatkowe otrzymania rekompensaty za mienie pozostawione za granicą.
Czy środki pieniężne wniesione przez fundatora do Fundacji w celu pokrycia funduszu założycielskiego oraz w wyniku dokonanych w późniejszym okresie darowizn na rzecz Fundacji, objęte są dyspozycją art. 24q ust. 3 Ustawy o CIT, a w konsekwencji, czy w przypadku rozwiązania Fundacji i przekazania fundatorowi środków pieniężnych zgromadzonych jako mienie Fundacji, tak ustalony przychód będzie mógł zostać
1. Czy wypłacając Mienie Fundacja ma prawo zaliczyć do kosztów w rozumieniu art. 24q ust. 3 i ust. 4 Ustawy CIT wartość Środków przekazanych Fundacji? 2. Czy wypłacając Mienie Fundacja może uznać za przychód w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 2 Ustawy CIT tylko tą ich część która jest zgodnie z uchwałą o podziale zysków Fundacji lub uchwałą o podziale majątku likwidacyjnego Fundacji finansowana
Czy wypłacając Mienie Fundacja ma prawo zaliczyć do kosztów w rozumieniu art. 24q ust. 3 i ust. 4 Ustawy CIT wartość Środków przekazanych Fundacji? Czy wypłacając Mienie Fundacja może uznać za przychód w rozumieniu art. 24q ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 2 Ustawy CIT tylko tą ich część która jest zgodnie z uchwałą o podziale zysków Fundacji lub uchwałą o podziale majątku likwidacyjnego Fundacji finansowana
Opodatkowanie mienia wypłacanego w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Prawo do rekompensaty za mienie zabużańskie podlega PSD, ale jest zwolnione z tego podatku uwagi na art. 4 ust. 1 pkt 16. Realizacja prawa do rekompensaty nie podlega PSD.
W zakresie opodatkowania rekompensaty za mienie pozostawione za granicą.
Czy w związku z nabytym przez Wnioskodawczynię prawem do rekompensaty ma ona obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn lub podatku dochodowego od osób fizycznych oraz czy Wnioskodawczyni w związku z opisanym nabyciem ma obowiązek złożenia zeznania lub dopełnienia innych formalności wobec naczelnika urzędu skarbowego lub innych organów skarbowych? Czy w związku z realizacją prawa do rekompensaty
Jakie są skutki podatkowe otrzymania środków pieniężnych od osoby wskazanej przez Wnioskodawcę jako uprawnioną do realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej?
Czy przyznana rekompensata i wypłacone świadczenie pieniężne jako forma realizacji prawa do rekompensaty podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych oraz czy wymagane jest złożenie w tym zakresie jakiejkolwiek deklaracji?
Czy przyznana rekompensata i wypłacone świadczenie pieniężne jako forma realizacji prawa do rekompensaty podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn oraz czy wymagane jest złożenie w tym zakresie jakiejkolwiek deklaracji?
Skutki podatkowe wskazania osoby uprawnionej do rekompensaty za mienie pozostawione poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Skutki podatkowe wskazania osoby uprawnionej do rekompensaty za mienie pozostawione poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.
Czy Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku z tytułu wypłacenia Jej rekompensaty za pozostawione tzw. mienie zabużańskie?
Czy rekompensata za mienie pozostawione poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej otrzymana przez Wnioskodawczynię na podstawie ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o realizacji prawa do rekompensaty z tytułu pozostawienia nieruchomości poza obecnymi granicami Rzeczpospolitej Polskiej nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych (art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy zwolnienie od podatku od rekompensaty obejmuje zarówno osoby wskazane do rekompensaty, jak osoby mające bezpośrednie prawo do rekompensaty?