marża
Interpretacja
16.10.2023 Podatki

W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).

Interpretacja
06.12.2022 Podatki

Uprawnienie do odliczenia na podstawie art. 18d ustawy o CIT Kosztów B+R od podstawy opodatkowania ustalonej w związku z działalnością Oddziału w Polsce, w sytuacji, gdy Działalność B+R jest prowadzona w ramach usług świadczonych przez Oddział na rzecz centrali (WNIOSKODAWCY), a wynagrodzenie jest kalkulowane na zasadzie koszt plus marża.

Interpretacja
13.05.2022 Podatki

Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym Spółka jest uprawniona do dokonania odliczenia, o którym mowa w art. 18d ustawy o CIT, w przypadku uzyskiwania wynagrodzenia z tytułu świadczenia Prac B+R, kalkulowanego na podstawie metody koszt plus marża?

Interpretacja
05.10.2021 Podatki

w zakresie ustalenia, czy sposób rozliczenia prac badawczo-rozwojowych przy zastosowaniu metody rozsądnej marży (tzw. metody „koszt plus”) uprawnia do zastosowania ulgi opisanej w art. 18d ustawy o CIT

Interpretacja
11.06.2021 Podatki

Zastosowanie zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19a dla odsprzedawanych usług zdrowotnych.

Interpretacja
15.04.2020 Podatki

Prawo do zastosowania na wystawionej fakturze stawki VAT w wysokości 8% w sytuacji, gdy Wnioskodawca dolicza marżę do refakturowanych usług.

Interpretacja
06.04.2018 Podatki

Czy Spółka jest uprawniona do dokonania korekty przychodów w rozumieniu art. 12 ust. 3j ustawy o CIT, w związku z udzieleniem rabatu na produkty za pomocą noty uznaniowej wystawionej na rzecz Dystrybutora na bieżąco (tj. w okresie w którym zostanie wystawiona nota uznaniowa)? (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)

Interpretacja
03.02.2017 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT kwot pobieranych od studentów w związku z zakupioną przez Wnioskodawcę usługą turystyczną.

Interpretacja
19.05.2016 Podatki

Czy w stosunku do transakcji sprzedaży Produktów Refundowanych zawieranych przez Spółkę z Dostawcą zastosowania nie znajduje art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?

Interpretacja
17.07.2015 Podatki

Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia kwoty stanowiącej 100% podatku naliczonego wykazanego na fakturach otrzymanych przez Wnioskodawcę z tytułu nabycia pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony od Sprzedawców tych pojazdów, które nie są wykorzystywane przez Wnioskodawcę tylko podlegają demontażowi?

Interpretacja
02.01.2015 Podatki

Zastosowanie procedury VAT marża przy sprzedaży przewłaszczonych ruchomości oraz w zakresie określenia kwoty nabycia w przypadku przewłaszczonych ruchomości.

Interpretacja
18.06.2014 Podatki

Ocena możliwości i sposobu ujęcia w kosztach uzyskania przychodów kwot z tytułu korekty cen Towarów (dokumentowanej notami obciążeniowymi/uznaniowymi wystawianymi przez zagranicznego powiązanego dostawcę), w związku z dostosowaniem Marży operacyjnej do jej rynkowego poziomu

Interpretacja
15.10.2012 Podatki

Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych.

Interpretacja
08.10.2012 Podatki

Do ustalenia wysokości marży dla danej imprezy turystycznej należy brać pod uwagę wszystkie wydatki związane z organizacją imprezy, nabyte od innych podatników i udokumentowane za pomocą innych dowodów księgowych. Natomiast, przedmiotowe usługi nabywane na podstawie umów cywilno-prawnych nie mogą być uznane za usługi nabywane od innych podatników dla bezpośredniej korzyści turysty, gdyż zleceniobiorcy

Interpretacja
31.08.2012 Podatki

obowiązek wystawiania faktury VAT marża przy sprzedaży samochodu na rzecz osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą oraz obowiązek rejestracji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej dokonanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych

Interpretacja
20.06.2012 Podatki

Czy jako podmiot gospodarczy nie będący ZOZ-em organizując turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych Wnioskodawca prawidłowo ustala podstawę opodatkowania podatkiem od towarów i usług?

Interpretacja
27.04.2012 Podatki

Dotyczy sposobu obliczania kwoty obrotu uprawniającego do zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego

Interpretacja
10.02.2012 Podatki

1. W jaki sposób Spółka powinna dokumentować sprzedaż dokonaną na mocy umowy agencyjnej w zakresie sprzedaży wycieczek i biletów lotniczych? 2. Czy w przypadku wpływu na konto poprawne jest ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej następnego dnia, czyli po otrzymaniu wyciągu bankowego? 3. W jaki sposób należy dokumentować zmniejszenie obrotu w przypadku odwołania wycieczki/rezygnacji klienta i

Interpretacja
31.03.2011 Podatki

Zwolnienie od podatku dla obrotów osiąganych z tytułu pełnienia funkcji organizatora turnusów rehabilitacyjnych w obcych ośrodkach oraz ustalenia podstawy opodatkowania dla tych czynności.

Interpretacja
14.03.2011 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka uprawniona jest do refakturowania na współpracującego usług objętych opisanymi fakturami VAT z zastosowaniem stawki 0 %?

Interpretacja
17.11.2009 Podatki

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w przypadku świadczenia usług turystyki, Wnioskodawca ma prawo do obniżenia kwoty podatku należnego lub zwrotu różnicy podatku należnego z tytułu zakupionych usług dla bezpośredniej korzyści turysty?

Poprzednia Następna