Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (cele mieszkaniowe).
Sprzedaż nieruchomości nastąpi po upływie pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie będzie stanowiła źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Skutki podatkowe zbycia nieruchomości po orzeczeniu rozwodu i ustanowieniu rozdzielności majątkowej małżeńskiej (sprzedaż nieruchomości stanowić będzie przychód z działalności gospodarczej zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w wysokości odpowiadającej 50% udziałów w tej nieruchomości).
Skutki podatkowe sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną nieruchomość po rozwodzie małżonków.
Wnioskodawca w związku ze sprzedażą Nieruchomości nr (…) będzie działał w charakterze podatnika VAT w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, a tym samym transakcja będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia wydatków poniesionych na termomodernizację nieruchomości jest: • nieprawidłowe – w zakresie możliwości wspólnego rozliczenia małżonków za 2019 rok, • nieprawidłowe – w zakresie limitu wydatków przysługujących do odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku od towarów i usług z faktury dokumentującej nabycie laptopa. Wnioskodawca nie ma obowiązku rejestracji jako podatnik VAT czynny. W następstwie, nie ma konieczności zgłoszenia zaprzestania działalności.
Skutki podatkowe w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości na zakup lokalu mieszkalnego, udziału w gruncie stanowiącym teren osiedlowy rekreacyjny oraz remont tarasu i opaski wokół domu mieszkalnego.
Czy wydatek poniesiony przez Pana na spłatę na rzecz byłej żony w kwocie 139.500 złotych z tytułu umowy podziału majątku dorobkowego, o zwrot nakładów i wydatków można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości?
Brak uznania Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT z tytułu dostawy udziałów w Nieruchomościach i Urządzeniach
Czy wydatkowanie środków pochodzących ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego stanowiącego majątek osobisty Wnioskodawcy na nabycie lokalu mieszkalnego, który nabędzie wspólnie z żoną w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej, na ich wspólne cele mieszkaniowe, objęte będzie zwolnieniem podatkowym, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od
Czy i w jaki sposób można skorzystać ze zwolnienia podatkowego od podatku dochodowego od osób fizycznych, jeśli przeznaczenie środków otrzymanych ze sprzedaży nastąpi na własne cele mieszkaniowe? Czy należy rozliczać się ze sprzedaży nieruchomości z Urzędem Skarbowym?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie sposobu opodatkowania uzyskiwanych przychodów z najmu lokali mieszkalnych.
Odpłatne zbycie przez Wnioskodawcę lokalu mieszkalnego w sytuacji, gdy lokal ten został nabyty przez Jego rodziców do wspólności majątkowej małżeńskiej, później w wyniku przeprowadzonej rozdzielność majątkowej przypadł w całości ojcu Wnioskodawcy, następnie na podstawie testamentu został odziedziczony przez matkę Wnioskodawcy, a następnie odziedziczony po zmarłej matce przez Wnioskodawcę.
niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży działek nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Skutki podatkowe nieodpłatnego przekazania przedsiębiorstwa przez jednego małżonka na rzecz drugiego małżonka.
Wydatki poniesione począwszy od dnia odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego nabytego w drodze darowizny do majątku osobistego Wnioskodawczyni, nie później niż w okresie trzech lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpi odpłatne zbycie na spłatę kredytu zaciągniętego przez Wnioskodawczynię i jej małżonka, z którym pozostaje we wspólności majątkowej, na wybudowanie wraz z małżonkiem domu jednorodzinnego