Możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 157 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wypłaty świadczenia oraz mienia w związku z rozwiązaniem fundacji rodzinnej.
Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w związku ze sprzedażą nieruchomości.
Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych z tytułu wynajmu krótkoterminowego.
Skutki podatkowych odpłatnego zbycia udziałów w lokalu mieszkalnym nabytych w spadku po rodzicach, którzy zakupili go w trakcie trwania wspólności majątkowej małżeńskiej.
Otrzymanie spłaty w wyniku czynności cywilnoprawnej (zawarcia umowy o podział majątku), nie rodzi obowiązku w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży działki po upływie 5-lat od daty jej nabycia.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości (spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego) nabytej do wspólności małżeńskiej, .
Opodatkowanie środków na zabezpieczenie potrzeb rodziny otrzymywanych od współmałżonka w przypadku istnienia między małżonkami rozdzielności majątkowej.
Limit przychodów w najmie prywatnym u małżonków – interpretacja za rok 2021 i 2022.
Skutki podatkowe przekazania nieruchomości córce w zamian za rentę dożywotnią
Zbycie nieruchomości nastąpiło po upływie pięcioletniego okresu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i nie będzie stanowiło źródła przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę udziałów we współwłasności samochodu osobowego na Państwa rzecz jako wspólników będzie umową nienazwaną, to wskazane nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej kwoty wyrównania udziału byłej małżonki w nieruchomości wspólnej wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej.
Możliwość wspólnego rozliczenia małżonków i skorzystania ulgi prorodzinnej na pełnoletnie i małoletnie dzieci żony, które nie zostały przysposobione.
Możliwość wspólnego rozliczenia podatku dochodowego przez małżonków spełniających warunki do wspólnego opodatkowania, mimo prowadzenia przez jedno z nich działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem zryczałtowanym, pod warunkiem nieuzyskiwania w danym roku podatkowym przychodów z tej działalności.
Preferencyjne rozliczenie osoby samotnie wychowującej dziecko (brak prawomocnego orzeczenia o rozwodzie i o odebraniu praw rodzicielskich- drugi rodzic wniósł apelację).
Możliwość skorzystania ze wspólnego rozliczenia z małżonkiem za 2023 r.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej oraz kosztów uzyskania przychodu.