Dotychczas uzyskany przychód oraz przychód otrzymany w przyszłości z tytułu wynajmu lokali, ze względu na jego rozmiar, nie podlega u Wnioskodawcy opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%. Mając bowiem na uwadze zarobkowy, ciągły charakter prowadzonego najmu oraz jego rozmiar, należy stwierdzić, że podejmowane przez Wnioskodawcę czynności wypełniają przesłanki zawarte
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat środków pieniężnych dokonywanych na otwarty lub zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy.
Czy najem prywatny może być opodatkowany stawką ryczałtu 8,5% mimo, że lokal prywatny ma charakter użytkowy, a wcześniej był wykorzystywany przez podatnika w działalności gospodarczej?
Moment powstania obowiązku podatkowego dla wpłat dokonywanych przez nabywcę nieruchomości na zamknięty rachunek powierniczy
Czy posiadając lokal i dwa mieszkania na wynajem krótkoterminowy Wnioskodawczyni może być opodatkowana wg stawki ryczałtu 8,5%, czy też Wnioskodawczyni musi przejść na zasady ogólne 18% bez zakładania działalności gospodarczej?
1. Czy przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z wynajmu lokali mieszkalnych zaliczane będą do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. kwalifikowane będą jako przychody z tzw. najmu prywatnego)? 2. Czy przychody uzyskane przez Wnioskodawcę z wynajmu lokali mieszkalnych podlegać będą opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym według
stawki podatku przy refakturowaniu kosztów mediów na rzecz biorących lokale w użyczenie
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania najmu.
zastosowanie 8% stawki VAT do refakturowania na rzecz najemców opłat za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków w ramach usługi wynajmu pomieszczeń
Czy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych może być płacony od przychodu z najmu pomniejszonego o wysokość comiesięcznych opłat do spółdzielni mieszkaniowej oraz podatku od nieruchomości?
Możliwość opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne przychodów z najmu dwóch lokali mieszkalnych.
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu przez Wnioskodawcę oraz w zakresie opodatkowania przychodów z najmu przez małżonkę Wnioskodawcy.
Najem lokali handlowo-usługowych i mieszkalnych sposób opodatkowania.
Opodatkowanie dostawy lokali istniejących w momencie zakupu kamienicy a następnie po zakupie wyremontowanych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego, rozstrzygnięcia, czy właściciele lokali mieszkalnych mogą podjąć decyzję, aby podatek dochodowy wynikający z braku zwolnienia dochodu lokali użytkowych obciążał w całości tych właścicieli a nie całą Wspólnotę.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat na otwarty rachunek mieszkaniowy powierniczy.
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania przychodów z najmu oraz w zakresie zgłoszenia najmu do ewidencji działalności gospodarczej.
Podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
wystawianie refaktur za gaz dla jednostki korzystającej z pomieszczeń na podstawie umowy użyczania, obowiązek prowadzenia ewidencji, rejestru, braku obowiązku składania deklaracji VAT-7 przez podatnika zwolnionego o VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy
Jakie na Nadleśnictwie ciążą obowiązki jako płatnika w przypadku sprzedaży pustostanów na rzecz pracowników Nadleśnictwa, byłych pracowników (emerytów) Nadleśnictwa i innych jednostek Lasów Państwowych oraz pracowników innej jednostki Lasów Państwowych?
W jaki sposób należy ustalić przychód z tytułu sprzedaży lokali i gruntów nieprzydatnych Lasom Państwowych pracownikom, emerytom, osobom niebędącym pracownikami Nadleśnictwa?