Prawo do ponownego korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy w zw. z art. 113 ust. 11 ustawy od początku roku 2021, tj. z mocą wsteczną.
Brak prawa do ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy art. 113 ust. 1 ustawy VAT oraz prawo do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego na mocy ww. przepisu.
Brak obowiązku uwzględnienia w limicie, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości usług świadczonych poza terytorium kraju oraz rejestracji jako czynny podatnik VAT.
Ustalenie: - czy wynajem pomieszczeń dla kontrahentów zewnętrznych i związane z tym refakturowanie mediów, pokoi gościnnych dla funkcjonariuszy i emerytów SW oraz świadczenie usług ksero dla potrzeb osadzonych jest działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług, - czy kwoty przeniesienia kosztów (refakturowanie) opłat za media związanych z wynajmem pomieszczeń
Niewliczanie do limitu wartości sprzedaży, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, otrzymywanych w roku podatkowym refundacji z tytułu wypłaconych wynagrodzeń i opłaconych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne pracowników młodocianych zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego oraz dofinansowania kosztów kształcenia pracownika młodocianego.
Wliczenie refakturowanych opłat eksploatacyjnych takich jak energia cieplna, woda i ścieki związanych z wynajmem hali produkcyjno-magazynowej do limitu zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Spółka z o.o. będzie uprawniona do zastosowania stawki 10% ryczałtu od dochodów spółek w pierwszym roku opodatkowania ryczałtem
Dostawa produktów rolnych podlega zwolnieniu z tego podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT. Do limitu sprzedaży uwzględnia się wyłącznie wartość sprzedaży towarów, nieobjętych zwolnieniami z art. 43 ust. 1 pkt 3. Rolnik ryczałtowy, jest zwolniony z obowiązku ewidencji dostawy produktów rolnych, korzystających ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT.
Nieuwzględnienie sprzedaży zrealizowanej na rzecz Rady Rodziców w limicie, o którym mowa w rozporządzeniu w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze sprzedażą ptaszników na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz brak obowiązku wliczania tej sprzedaży do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Wliczenie do wysokości kwoty, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, usług świadczonych w ramach zarejestrowanej na Ukrainie działalności gospodarczej, wykonywanych zdalnie z Polski.
Zastosowanie zwolnieniem od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 i 9 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie wyliczenia limitu wartości sprzedaży zwolnienia podmiotowego z podatku VAT.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w związku z rozpoczęciem działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży towarów, tj. używanych gier wideo oraz komputerowych na optycznych nośnikach danych DVD, CD, BLURAY.
Zachowanie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy w zakresie działalność rolniczej przy jednoczesnym przekroczeniu limitu obrotu wynikającego z art. 113 ustawy, w odniesieniu do działalności związanej z dzierżawą gruntów pod siłownie wiatrowe i panele fotowoltaiczne.
Dotyczy niewliczania do limitu sprzedaży wynikającego z art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług przychodu uzyskanego ze sprzedaży ciągnika będącego środkiem trwałym.
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego w przypadku rozpoczęcia świadczenia usług najmu budynku handlowego.
Możliwość rozliczenia się na zasadzie ryczałtu przez cały rok podatkowy, mimo znacznego przekroczenia wartości sprzedaży 2 milionów euro w roku 2023.
możliwość zastosowania zwolnienia podmiotowego do przekroczenia wartości sprzedaży, o której stanowi art. 113 ust. 1 ustawy oraz brak obowiązku zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny oraz składania deklaracji VAT do Urzędu Skarbowego
Posiadanie statusu małego podatnika i możliwości korzystania z kwartalnej metody rozliczania podatku w 2017 r.
Podatek od towarów i usług w zakresie utraty statusu małego podatnika.
Określenie limitu obrotu, uprawniającego do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego dla rozpoczynającego działalność gospodarczą w roku 2012 oraz podstawy prawnej do stosowania tego limitu.
Wnioskodawca ma obowiązek prowadzić ewidencję, o której mowa w art. 109 ust. 1 w związku z art. 113 ust. 1 ustawy o VAT w przypadku, gdy wartość sprzedaży z tytułu wykonywanej działalności przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej nie przekroczy kwoty 150 000 zł. W przypadku przekroczenia tej kwoty nadwyżka podlega opodatkowaniu podatkiem VAT, a Wnioskodawca jest zobowiązany, zgodnie z art. 96 ust
Możliwość skorygowania rachunków oraz wystawienia w ich miejsce faktur VAT.