1. Czy podjęta uchwała o rozwiązaniu Spółki zaprotokołowana przez notariusza, która powoduje rozpoczęcie procesu likwidacji Spółki, będzie miała wpływ na długość trwającego roku podatkowego Spółki, w którym uchwała została podjęta w związku z obowiązkiem zamknięcia ksiąg rachunkowych Spółki? 2. Czy w przypadku rozwiązania i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców KRS w czwartym trwającym roku
Dotyczy ustalenia, czy wartość niespłaconych Zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy wartość niespłaconych Zobowiązań Spółki, wynikających z zawartych Umów Pożyczek, wymagalnych i nieprzedawnionych na moment wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy wartość Długu, który nie zostanie spłacony na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia, czy wartość niespłaconego zobowiązania z tytułu umowy pożyczki oraz odsetek od niej, będą stanowiły przychód z nieodpłatnych świadczeń u Wnioskodawcy w związku z zakończeniem likwidacji i wykreśleniem jego Spółki z Krajowego Rejestru Sądowego.
Uznanie czy wartość niespłaconych zobowiązań w tym pożyczki, które pozostałyby w Spółce na dzień zakończenia jej likwidacji i wykreślenia z rejestru przedsiębiorców KRS, będzie stanowić dla niej przychód podatkowy.
Rozliczenie dochodów przysługujących spadkodawcy, dochodów uzyskanych tytułem udziału w zyskach spraw niezakończonych w sp.j., dochodów uzyskanych tytułem spłaty udziału kapitałowego w sp.j.
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania fundacji rodzinnej w zw. z osiąganiem dochodów z zagranicznej jednostki kontrolowanej.
Ustalenie, czy w związku z planowaną likwidacją Spółki po stronie Spółki może powstać obowiązek zapłaty ryczałtu od rozdysponowanego dochodu z tytułu zysku netto.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie uznania czy w przypadku wygaśnięcia z mocy prawa zobowiązań Spółki z tytułu pożyczki oraz naliczonych od niej odsetek na skutek likwidacji i wykreślenia Spółki z rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Nieodpłatne otrzymanie nieruchomości w związku z rozwiązaniem spółki jawnej i opodatkowanie przychodów z wynajmu na ryczałcie.
Ustalenie czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczek, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla Spółki i wspólnika Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Nieuznanie za przychód wartości niespłaconego zobowiązania pozostającego w Spółce z. o.o. na dzień jej likwidacji.
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Sposób opodatkowania przychodu z tytułu wypłaty warunkowej części wynagrodzenia za zbyte przez Spółkę przedsiębiorstwo (earn out).
Skutki podatkowe likwidacji spółki jawnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.
Ustalenie czy w opisanej sytuacji polegającej na rozwiązaniu Spółki i otwarciu likwidacji wystąpią dwa lata podatkowe.
Ustalenie, czy wartość niespłaconych i nieprzedawnionych zobowiązań, które pozostaną w Spółce na dzień wykreślenia z KRS, będą stanowić dla Spółki przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czy kwota zobowiązań Spółki, które pozostaną niespłacone w związku z przeprowadzonym postępowaniem upadłościowym i wykreśleniem Spółki z KRS, będzie stanowiła przychód podatkowy Spółki podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy likwidacja Spółki i wykreślenie jej z rejestru z niespłaconymi zobowiązaniami pożyczkowymi spowoduje powstanie po jej stronie przychodu do opodatkowania w wysokości wartości niespłaconych zobowiązań.
– Skutki podatkowe rozwiązania spółki komandytowej. – Przekazanie majątku rozwiązywanej spółki wspólnikowi spowoduje powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań wynikających z umowy pożyczki wobec pożyczkodawcy, pozostających u Wnioskodawcy na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia spółki z rejestru przedsiębiorców będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy, powodujący powstanie obowiązku w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Czy wartość niespłaconych zobowiązań, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podatkowy powodujący powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.
Dotyczy ustalenia czy wartość niespłaconych zobowiązań z tytułu pożyczek, pozostających w Spółce na dzień zakończenia likwidacji i wykreślenia Spółki z Krajowego Rejestru Sądowego będzie stanowić dla niej przychód podatkowy powodujący powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.