Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana
Uznanie, czy sprzedaż licytacyjna przedmiotowych ruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, oraz ustalenie, kto będzie podatnikiem, za którego komornik będzie zobowiązany do wystawienia faktury VAT i odprowadzenia podatku.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia w drodze egzekucji komorniczej prawa użytkowania wieczystego działek nr 1 i nr 2 oraz prawa własności położonych na działce nr 3 budynków wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki i prawa własności położonych na działkach nr 1, nr 2 i 3 urządzeń budowlanych.
Brak zwolnienia z opodatkowania sprzedaży licytacyjnej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanej budynkiem w rozbiórce.
Sprzedaży części nieruchomości wykorzystywanej przez Pana na potrzeby działalności, osiągnie Pan przychód z działalności gospodarczej. Skoro w ramach prowadzonej działalności gospodarczej rozlicza się Pan zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, to uzyskany przychód z tej części nieruchomości (tj. 41,39%), bez możliwości zastosowania kosztów uzyskania
Wydanie interpretacji dot. skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.
Czy w przypadku nabycia przez Wnioskodawcę w drodze licytacji komorniczej nieruchomości będącej przedmiotem podziału jego majątku dorobkowego, Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty podatku od wartości rynkowej całej nieruchomości czy jedynie od połowy?
Opodatkowanie kwot uzyskanych z licytacji podczas balu charytatywnego.
Czy sprzedaż opisanej nieruchomości w drodze licytacji będzie obciążona podatkiem VAT według 23 % stawki? Czy przeniesienie własności ww. nieruchomości na wierzyciela, na jego wniosek będzie obciążone podatkiem VAT według stawki 23 % w sytuacji gdy nie dojdzie do skutku sprzedaży?
należy stwierdzić, iż nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego w postępowaniu egzekucyjnym na licytacji komorniczej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) w związku z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Wskazanie, czy Komornik jest zobowiązany do wykonywania obowiązków płatnika podatku od towarów i usług w związku ze sprzedażą ruchomości w drodze licytacji.
Brak opodatkowania sprzedaży licytacyjnej nieruchomości gruntowej niezabudowanej, dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej oraz przeniesienia własności ww. nieruchomości na rzecz wierzyciela, na jego wniosek w sytuacji, jeżeli nie dojdzie do skutku sprzedaż w drodze licytacji
Czy w przypadku sprzedaży ww. ruchomości, tj. kombajnu zbożowego wraz z hederem, w toku sądowego postępowania egzekucyjnego, komornik jest zobowiązany do naliczenia, pobrania i odprowadzenia podatku od towarów i usług z tytułu tej dostawy?
Czy towar, który zostanie przekazany osobie, która wygrała licytację na warunkach otrzymania go bez odpłatności stanowi darowiznę w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Wątpliwości Komornika dotyczą zasad naliczenia podatku VAT przy komorniczej egzekucji przedmiotowej nieruchomości a konkretnie:1. czy w przypadku sprzedaży nieruchomości poprzez licytację należy naliczyć podatek VAT? 2. w jakiej wysokości i od jakich składników należy ewentualnie naliczyć podatek?3. sposobu odprowadzenia podatku VAT od sprzedanych poprzez licytację ruchomości, uwzględniając przepisy