zastosowanie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług telemedycyny w zakresie ratownictwa medycznego
Brak zastosowania zwolnienia dla świadczonych usług w ramach Gabinetu terapii traumy.
Odliczenie w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków poniesionych przez rodzica na zakup komputera, tabletu oraz zegarka jako wydatków związanych z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych niepełnosprawnego syna Wnioskodawczyni, mieszczące się w dyspozycji art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od dochodu w zeznaniu podatkowym o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na leczenie onkologiczne, za hotel po chemioterapii leczeniu onkologicznym, bilety za dojazd do ...
Zwolnienie od podatku usług medycznych oraz uznanie wykonywanych świadczeń w postaci pobytów rehabilitacyjnych i leczniczych za usługę kompleksową.
Zwolnienie od podatku VAT usług zakwaterowania (z wyżywieniem, bądź bez wyżywienia) rodzica lub opiekuna pacjenta na oddziale w trakcie leczenia szpitalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18.
Zwolnienie z opodatkowania zasądzonego zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji, renty oraz odsetek z ww. tytułów.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwolnienia od podatku VAT usług zakwaterowania matki karmiącej, rodzica lub opiekuna chorego pacjenta na oddziale w trakcie szpitalnego leczenia oraz w zakresie prawa do zwolnienia od podatku opłaty pobieranej przez Szpital za pobyt osoby towarzyszącej przy porodzie.
Czy wydatki na przejazdy na leczenie szpitalne oraz na zakup: telefonu komórkowego, laptopa, komputera oraz opłaty na funkcjonowanie tych urządzeń podlegają odliczeniu w ramach tzw. ulgi rehabilitacyjnej?
Zwolnienie od podatku usług masażu klasycznego świadczonych przez Spółkę, a wykonywanych przez pracowników posiadających kwalifikacje niezbędne do wykonywania zawodów medycznych w charakterze masażysta.
ulga rehabilitacyjna - podkłady, wkłady anatomiczne, strzykawki, cewniki, dojazd na zabiegi rehabilitacyjne własnym samochodem
Czy spółka cywilna dwóch przedsiębiorców korzystających jako przedsiębiorcy samodzielni ze zwolnienia od podatku VAT ze względu na rodzaj prowadzonej działalności na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług, może również korzystać ze zwolnienia od podatku VAT?
ulga rehabilitacyjna terapia psychologiczna, dojazd na zabiegi własnym samochodem
Czy ponoszone koszty związane z wypłatą przez Szpital zasądzonych rent uzupełniających dla rodziny zmarłego pacjenta można uznać za koszty uzyskania przychodów zwolnione od podatku dochodowego od osób prawych?
Z uwagi na niespełnienie jednego z wyżej powołanych warunków (odpłatność pracownia nie została skalkulowana co najmniej na poziomie kosztów), wartość otrzymanego świadczenia w postaci różnicy między wysokością opłaty wniesioną przez pracownika a wartością tych świadczeń, będzie stanowiła dla pracownika przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy Szpital postępuje prawidłowo wyłączając z kosztu uzyskania przychodu wypłacaną na rzecz pacjentki dożywotnią rentę na pokrycie zwiększonych potrzeb związanych z leczeniem i rehabilitacją i tym samym czy powyższe koszty będą zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych w sytuacji przeznaczenia dochodu na zapłatę renty.
Brak zwolnienia od podatku VAT dla usług organizacji turnusów rehabilitacyjnych.
1. Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi masażu (leczniczego, relaksacyjnego oraz klasycznego) od 2011 r. są zwolnione od podatku od towarów i usług?2. Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi zabiegów w zakresie rehabilitacji (terapia manualna, diagnostyka i leczenie dysfunkcji tkanek miękkich, Kinesiotaping oraz Kinezyterapia) są zwolnione od podatku od towarów i usług?3. Czy świadczone przez
w zakresie opodatkowania wartości wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją zawodników
1) Czy w przypadku zwrotu kosztów opieki paliatywno-hospicyjnej oraz częściowego zwrotu kosztów leczenia w sanatoriach, uzdrowiskach oraz zakładach rehabilitacyjnych - ma zastosowanie przepis art. 21 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w stosunku do emerytów i rencistów wojskowych, zaś w stosunku do członków rodzin po zmarłych żołnierzach, emerytach i rencistach, pobierających
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?