możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów Spółki wydatków niekwalifikowanych Projektu finansowanych ze środków własnych (pytanie nr 1)
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę refundacji części wydatków na utworzenie nowych miejsc pracy (uznanych uprzednio za koszt uzyskania przychodu), skutkować będzie obowiązkiem stosownego skorygowania podatkowych kosztów uzyskania przychodu w roku (miesiącu) podatkowym w którym refundowana kwota wpłynęła/wpłynie na konto Spółki, a tym samym, na Spółce
Czy koszty działań informujących i promujących zwiększają wartość początkową środków trwałych zmodernizowanych i rozbudowanych w ramach ww. Projektu?
W którym roku (miesiącu) Spółka winna wyłączyć z podstawy opodatkowania koszty zrefundowane dotacją, jeśli dotacja wpływa w innym roku podatkowym, niż zrefundowane koszty: - w roku uznania poniesionych wydatków za koszty uzyskania przychodów, czy - w roku (miesiącu) otrzymania refundacji tych kosztów?
1. Czy opłaty (raty) leasingu operacyjnego nieruchomości (budynku i gruntu) na terenie (...) Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które Wnioskodawca faktycznie zobowiązany będzie uiszczać na rzecz leasingodawcy, stanowią wydatki kwalifikujące do objęcia pomocą w rozumieniu § 6 ust. 2 Rozporządzenia (...) SSE? 2. Czy uzyskanie przez leasingodawcę zwolnienia z podatku od nieruchomości zgodnie z podanym stanem
1. Czy opłaty (raty) leasingu operacyjnego nieruchomości (budynku i gruntu) na terenie (...) Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które Wnioskodawca faktycznie zobowiązany będzie uiszczać na rzecz leasingodawcy, stanowią wydatki kwalifikujące do objęcia pomocą w rozumieniu § 6 ust. 2 Rozporządzenia (...) SSE? 2. Czy uzyskanie przez leasingodawcę zwolnienia z podatku od nieruchomości zgodnie z podanym stanem
Czy korekty kosztów sfinansowanych z dotacji zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów dokonuje się jednorazowo w miesiącu otrzymania dotacji, czy może należy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów od pierwszego miesiąca dokonywania księgowania kosztów do miesiąca w którym dotację otrzymano? - Czy należy dokonać korekty deklaracji CIT-8 za 2011 r., jeśli część tych kosztów była zaliczona
moment wyłączenia z kosztów podatkowych wartości wydatków kwalifikowanych sfinansowanych dofinansowaniem
Czy dla celów ustalenia wartości kosztów kwalifikowanych w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Wnioskodawca może stosować zasady wynikające z Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, tj. w wycenie wydatków (kosztów) kwalifikowanych nie uwzględniać różnic kursowych powstałych pomiędzy kursem zastosowanym do wyceny faktury zakupu środka trwałego/kosztu wytworzenia a kursem zastosowanym do wyceny zapłaty
W związku z opisem stanu faktycznego, w którym momencie i w jaki sposób należy dokonać korekty kosztów uzyskania przychodu związanej z otrzymaną dotacją (w formie zaliczki i refundacji etapowych) za poniesione przez Wnioskodawcę koszty kwalifikowane w ramach realizowanego projektu w odniesieniu do wpływu refundacji w 2011 roku? W jaki sposób należy poprawnie skorygować koszty uzyskania przychodu, w
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z wydatkami poniesionymi na realizację operacji pn.: Prace remontowo-konserwatorskie więźby dachowej i elewacji zabytkowego kościoła() jest prawidłowe.
Czy parafia ma możliwość odzyskania podatku VAT ponoszonego na pokrycie kosztów remontu elewacji i zmianie pokrycia dachowego kościoła parafialnego?
Czy Wnioskodawca ma możliwość odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu pn. Pilotażowy program racjonalizacji kosztów energii w budynkach komunalnych Miasta Kompleksowa termomodernizacja Szkoły ...?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z termomodernizacją szkół.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z termomodernizacją szkoły.
Czy prawidłowo została przez Stowarzyszenie zinterpretowana ustawa VAT, iż nie ma ono obowiązku rejestracji w Urzędzie Skarbowym jako podatnik podatku VAT?
1. Czy Parafia ma możliwość odzyskania podatku VAT ponoszonego na pokrycie kosztów remontu pokrycia dachowego Kościoła? 2. Czy w związku z powyższym można zaliczyć VAT do kosztów kwalifikowanych?
Czy dla potrzeb rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych Spółka powinna zaliczać wydatki na wymienione wyżej cele do kosztów wytworzenia środków trwałych i zaliczać je do kosztów podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne, czy zaliczać je wprost do kosztów uzyskania przychodów?
Czy utworzenie rezerwy na zarekwirowany towar przez policję ze względu na nielegalne jego pochodzenie, stanowi koszt uzyskania przychodu przedsiębiorstwa ?
Czy Spółka ma prawo do odliczania podatku naliczonego, związanego z ponoszonymi kosztami?Czy w przypadku gdy znane są refundowane zakupy, które mają służyć wyłącznie czynnościom nie opodatkowanym winny być rozliczne strukturą?Czy obowiązuje wystawianie faktur VAT, czy też not obciążeniowych do realizacji celów między Partnerami?
Czy rolnik ryczałtowy ma możliwość zaliczenia kwoty podatku VAT do kosztów kwalifikowanych w związku z realizowaną przez niego inwestycją finansowaną w ramach programu SAPARD ?
Czy podatek VAT zapłacony przy zakupie materiałów budowlanych mógł stanowić koszt kwalifikowany w ramach przedsięwzięcia SAPARD?