Dotyczy ustalenia, czy nieodliczona część VAT od wydatków wskazanych w stanie faktycznym sprawy, tj. rat leasingowych (brak wydzielenia na część odsetkową i kapitałową), zakupu paliwa, kosztów myjni, przeglądów, serwisu, zakupów płynów do spryskiwaczy, kosmetyków do samochodu dotyczących samochodów osobowych w leasingu operacyjnym, może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów, jeśli tak czy metodologia
Określona w umowie kwota czynszu będzie stanowić przysporzenie majątkowe dla Pani jako wynajmującej, a tym samym generować przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Natomiast wymienione koszty eksploatacyjne, zgodnie z zawartą umową najmu, nie będą stanowić dla Pani przysporzenia majątkowego, gdyż pełni Pani jedynie rolę
Sposób ustalenia przychodu z najmu w przypadku refakturowania kosztów mediów.
Ustalenie przychodów z najmu - zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Wnioskodawca ma prawo do odliczenia 50% kwoty podatku naliczonego z faktur dokumentujących raty leasingowe oraz koszty eksploatacyjne związane z przedmiotowym samochodem osobowym.
Interpretacja indywidualna w zakresie sposobu ustalenia przychodu z najmu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z nabyciem, utrzymaniem i eksploatacją jachtu, dokumentowanie usług najmu jachtu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zapłatę opłaty wstępnej, rat leasingowych, wydatków związanych z wyposażeniem oraz eksploatacją i obsługą jachtu.
w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z najmu
Czy przychodem, od którego należy odprowadzić zryczałtowany podatek w wysokości 8,5% zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest tylko kwota czynszu najmu lokalu (wyszczególniona na fakturze odrębnie), bez dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, związanych z bieżącym utrzymaniem przedmiotu najmu, które
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia 100 % VAT od rat leasingowych, kosztów eksploatacji, kosztów naprawy związanych z użytkowaniem tych motocykli?
obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem samochodu służbowego do celów prywatnych
obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem samochodu służbowego do celów prywatnych
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania najmu.
Czy prawidłowe jest uznanie, że kwota ryczałtu za korzystanie z samochodu służbowego do celów prywatnych, która podlega doliczeniu Pracownikowi do przychodu, określona w art. 12 ust. 2a-2c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie obejmowała również Koszty Eksploatacji (koszt paliwa, myjni, płynu do spryskiwaczy oraz kosmetyków samochodowych)?
Czy do przychodów z najmu opodatkowanych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych nie zalicza się opłat eksploatacyjnych ponoszonych przez najemcę?
Czy przychodem do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym jest wyłącznie otrzymana kwota z tytułu umowy najmu, wyłączając koszty eksploatacyjne lokalu oraz obowiązkowe wpłaty do spółdzielni mieszkaniowej?
stawki podatku dla świadczonych usług polegających na rozliczeniu wody we wspólnym budynku
1. Czy wynajmując lokal użytkowy w ramach zarządu majątkiem prywatnym (poza działalnością gospodarczą) Wnioskodawca winien stosować zasady amortyzacji środków trwałych (dla potrzeb określenia kosztów dla tego źródła przychodów), przewidziane w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz stawki określone w Wykazie stawek amortyzacyjnych? 2. Czy w przypadku lokalu użytkowego wynajmowanego w