korekta kosztów
Interpretacja
15.01.2025 Podatki

Obowiązek korekty różnic kursowych w związku z wyrokami stwierdzającymi nieważność kredytów lub konieczność zmiany warunków kredytów.

Interpretacja
25.10.2024 Podatki

Możliwości zachowania prawa do uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków z tytułu wynagrodzenia wypłacanego na rzecz Kontrahenta na rachunek widniejący na Białej Liście. Konieczność wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów takich wydatków w przypadku rachunku nie widniejącego na Białej Liście.

Interpretacja
09.04.2024 Podatki

Czy w związku z otrzymaniem rabatu pośredniego, Wnioskodawca ma obowiązek zwiększyć wartość przychodu w miesiącu otrzymania przez Spółkę wpływu środków finansowych pochodzących z rabatu pośredniego, czyli wg metody kasowej, przy czym na wartość przychodu podatkowego nie wpływa kwota VAT wykazana w nocie lub załączniku do niej.

Interpretacja
18.01.2024 Podatki

1. Czy mając na uwadze, że spółka od (...) 2023 r. jest opodatkowana w formie ryczałtu, w związku z otrzymaną w m-cu (...) 2023 r. decyzją dotyczącą przyznania dofinansowania jest zobowiązana dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów i zeznania CIT za lata podatkowe 2021-2023 r w postaci odpisu amortyzacyjnego w części przypadającego dofinansowania na dane środki trwałe za okres do (...) 2023 r.

Interpretacja
14.03.2023 Podatki

Czy Spółka zobowiązana jest do korekty (zmniejszenia) kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem rekompensaty wynikającej z Ustawy o systemie rekompensat.

Interpretacja
21.11.2022 Podatki

Czy ewentualna zmiana, po dniu sprzedaży, zmiennej stopy procentowej stosowanej do kalkulacji części odsetkowej rat leasingowych, nie będzie skutkować obowiązkiem dokonania korekty kosztu uzyskania przychodów rozpoznanego przez Spółkę z tytułu Dyskonta.

Interpretacja
26.09.2022 Podatki

1) Czy Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów prowadzonych prac rozwojowych jako kosztów uzyskania przychodów przy zastosowaniu metody wskazanej w art. 15 ust. 4a pkt 1 Ustawy CIT, bez względu na sposób ujęcia przedmiotowych kosztów dla celów bilansowych? 2) Czy Spółka będzie zobowiązana do dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w zakresie w jakim wydatki na Prace B+R zostaną sfinansowane

Interpretacja
20.09.2022 Podatki

Ustalenie, czy Wnioskodawca jest zobowiązany do korekty podatku CIT za czas kiedy ujmował faktury w kosztach, z powodu wcześniejszego rozwiązania umowy leasingowej.

Interpretacja
19.01.2022 Podatki

Czy w świetle art. 9b ust. 2 ustawy CIT, Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonania efektywnej korekty przychodów podatkowych dotyczącej różnic kursowych rachunkowych powstających w związku z wystawieniem i uregulowaniem not obejmujących spłaty z tytułu pożyczek, które stanowią Wierzytelności Pożyczkowe uprzednio zbyte do SPV, w części w jakiej zawierają one zrealizowany wcześniej na transakcji Sprzedaży

Interpretacja
19.01.2022 Podatki

czy w przypadku udzielenia przez Dealera na rzecz Spółki rabatu udokumentowanego notą księgową Spółka powinna zaliczyć ten rabat jako zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów, czy też jako zwiększenie przychodu oraz w jakim momencie Spółka powinna rozpoznać skutek podatkowy z tytułu udzielenia rabatu pośredniego przez Dealera.

Interpretacja
12.01.2022 Podatki

Konsekwencje podatkowe zastosowania przepisów dot. „ulgi na złe długi” w sytuacji, gdy wobec spółki komandytowej toczyło się postępowanie restrukturyzacyjne zakończone układem

Interpretacja
27.10.2021 Podatki

W zakresie ustalenia: - Wnioskodawca jest zobowiązany do korekty kosztu uzyskania przychodów z tytułu dokonanych odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu, od którego nabycia odstąpił, zgodnie z art. 15 ust. 4i ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie rozliczeniowym, w którym zostało złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży, - otrzymany przez Wnioskodawcę od Sprzedawcy

Interpretacja
22.09.2021 Podatki

W którym momencie Szpital powinien dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną refundacją (dofinansowaniem) na zakup Środków trwałych zakupionych i amortyzowanych przed wpływem kwoty refundacji (dofinansowania)?

Interpretacja
24.06.2020 Podatki

W którym roku podatkowym należy rozpoznać dla celów podatkowych opłaty wyrównujące poziom narzutu dla transakcji pomiędzy Wnioskodawcą i X GmbH realizowanej w roku podatkowym rozpoczynającym się 1 marca 2018 r. i kończącym się 28 lutego 2019 r. w przypadku, gdy zostały one obliczone i udokumentowane w kolejnym roku obrotowym zaczynającym się 1 marca 2019 r. i kończącym 29 lutego 2020 r.?

Interpretacja
20.01.2020 Podatki

Ewentualna korekta kosztów uzyskania przychodów po wykupie na cele prywatne samochodu będącego uprzednio przedmiotem leasingu operacyjnego

Porada
29.06.2018 Podatki

W grudniu 2013 r. kupiłam towar handlowy. Ujęłam go w książce przychodów i rozchodów oraz w remanencie sporządzonym na dzień 31 grudnia 2013 r. Termin płatności wynosił 14 dni od dnia wystawienia faktury i upływał w styczniu 2014 r. Do końca lutego nie zapłaciłam tego wydatku. W lutym 2014 r. powinnam dokonać zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów. Złożyłam już zeznanie roczne za 2013 r. Czy w takim

Artykuł
28.06.2018 Podatki

Minister Finansów opublikował projekt zmian rozporządzenia w sprawie prowadzenia pkpir. Proponowane zmiany - w przeważającej mierze - są związane z koniecznością dostosowania przepisów rozporządzenia do zmian, które wprowadzono od 1 stycznia 2016 r. w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: updof). Znowelizowane przepisy mają zacząć obowiązywać od następnego dnia po dniu ich

Interpretacja
14.06.2018 Podatki

Moment poniesienia kosztu uzyskania przychodów z tytułu rozliczania zasileń kart przedpłaconych oraz określenie jak traktować zwrot nadwyżki niewykorzystanego salda środków na karcie przedpłaconej.

Artykuł

Od ponad roku obowiązuje obniżony do 15 000 zł limit wartości transakcji zawieranych pomiędzy przedsiębiorcami, który zobowiązuje do ich dokonywania za pośrednictwem rachunku płatniczego. Przedsiębiorcy nadal mają liczne wątpliwości, w jakich przypadkach dokonywanie płatności gotówką jest wykluczone. W raporcie kompleksowo omawiamy zasady dokonywania płatności między przedsiębiorcami oraz udzielamy

Artykuł

Z roku na rok rośnie liczba przedsiębiorców, którzy dokonują darowizn towarów na cele charytatywne. Tego rodzaju działalność nabiera rozpędu zwłaszcza w okresie świąt Bożego Narodzenia. W raporcie przedstawiamy, jakie skutki w podatku dochodowym oraz VAT wywołuje dokonanie darowizny towarów na cele charytatywne oraz jej otrzymanie, jak ją dokumentować i ewidencjonować w księgach rachunkowych.

Poprzednia Następna