kontynuacja działalności
Interpretacja
19.03.2024 Podatki

Brak zwolnienia podmiotowego po zamknięciu poprzedniej i rozpoczęciu nowej działalności gospodarczej oraz po odwieszeniu nowej działalności gospodarczej.

Interpretacja
19.01.2024 Podatki

Uznanie, że przekazanie Przedsiębiorstwa Spółki w ramach rozwiązania Spółki bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego na rzecz Wspólnika będzie podlegać wyłączeniu spod opodatkowania podatkiem VAT oraz w sprawie nie znajdą zastosowania przepisy art. 14 ust. 1, ust. 4 oraz ust. 5 ustawy VAT dotyczące opodatkowania przekazania poszczególnych towarów na rzecz wspólników w ramach rozwiązania spółki

Interpretacja
24.11.2023 Podatki

Czy w przypadku zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku, nie powstanie dochód z przekształcenia, o którym mowa w art. 7aa ust. 2 pkt 3 ustawy o CIT?

Interpretacja
04.08.2022 Podatki

Jeżeli spółka opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek, zostanie poddana podziałowi przez wydzielenie z niej zorganizowanej części przedsiębiorstwa do drugiej spółki również opodatkowanej ryczałtem, to obie spółki zachowają prawo do tej formy opodatkowania.

Interpretacja
10.06.2022 Podatki

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Interpretacja
31.05.2022 Podatki

W zakresie ustalenia, czy: - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., będzie mogła po podziale kontynuować opodatkowanie w tej formie do 31 grudnia 2024 r., - Spółka X, która wybierze opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1

Interpretacja
17.01.2018 Podatki

Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie możliwości wyboru zwolnienia w przypadku kontynuowania działalności gospodarczej po zmarłym mężu.

Interpretacja
13.04.2016 Podatki

Planowane przekazanie małżonkowi w drodze darowizny firmy Wnioskodawczyni z towarem, majątkiem trwałym i majątkiem obrotowym należy uznać za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.

Interpretacja
08.01.2016 Podatki

Czy w zaistniałej sytuacji jest Pan zobowiązany na dzień likwidacji działalności sporządzić remanent likwidacyjny na podstawie art. 14 ust. 5 ustawy o VAT oraz odprowadzić do Urzędu Skarbowego podatek należny?

Interpretacja
15.12.2014 Podatki

Czy wartość towarów związanych z działalnością gospodarczą męża, których 1/2 wartości weszła do masy spadkowej, jeśli zostanie ujęta w remanencie początkowym w działalności gospodarczej Wnioskodawczyni, będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w 1/2 części będącej jej własnością z tytułu udziału we wspólności małżeńskiej? Pytanie Wnioskodawczyni sprowadza się do uznania za koszt uzyskania przychodów

Interpretacja
26.06.2014 Podatki

Czy w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawczyni była zobowiązana do sporządzenia spisu z natury na dzień 1 lutego 2014 r., tj. dzień wykreślenia z rejestru przedsiębiorców działalności gospodarczej i zapłaty podatku VAT, o którym mowa w art. 14 ustawy o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
13.06.2014 Podatki

Czy w przypadku złożenia przez Wnioskodawczynię wspólnych ze zmarłym mężem zeznań podatkowych (PIT-36) za lata 2013 i 2014, przysługiwać będzie jej na podstawie art. 97 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa prawo do odliczenia w latach następnych strat z działalności gospodarczej jej męża na podstawie złożonych zeznań, czy też Wnioskodawczyni zobowiązana będzie w tych sprawach do otrzymania decyzji organu

Interpretacja
06.05.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie odliczenia strat z lat ubiegłych po zmarłym spadkodawcy.

Interpretacja
11.10.2013 Podatki

Czy Wnioskodawczyni przejmując magazyn spółki cywilnej bez sporządzenia remanentu likwidacyjnego prawidłowo nie naliczyła od przejętego magazynu podatku od towarów i usług (VAT)?

Interpretacja
02.07.2013 Podatki

Czy były wspólnik spółki cywilnej po rozwiązaniu tej spółki i kontynuowaniu indywidualnej działalności gospodarczej w oparciu o nabyte w drodze darowizny środki trwałe,(tj. zorganizowane przedsiębiorstwo spółki cywilnej), ma obowiązek kontynuowania amortyzacji rozpoczętej przez spółkę cywilną, czy też amortyzuje te środki trwałe od początku?

Interpretacja
31.07.2012 Podatki

W jaki sposób należy rozliczyć podatek dochodowy za zmarłego podatnika, który opodatkowany był podatkiem liniowym? Czy Wnioskodawczyni może uwzględnić w swoim zeznaniu rocznym PIT-36L za 2011 r. przychody, dochody oraz zaliczki na podatek dochodowy zapłacone przez ojca, a tym samym połączyć dochody wygenerowane przez ojca z jej dochodami?

Interpretacja
17.05.2006 Podatki

Jak należy ustalić wartość sprzedaży uprawniającą do zwolnienia podmiotowego i do powstania obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy fiskalnej w przypadku ponownego podjęcia działalności gospodarczej

Interpretacja
17.02.2006 Podatki

Czy po zaprzestaniu prowadzenia działalności przez wspólnika spółki cywilnej i kontynuacji działalności przez drugiego wspólnika będzie miał zastosowanie art. 24 ust. 3 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
29.12.2005 Podatki

Czy istnieje obowiązek sporządzania remanentu likwidacyjnego w przypadku zmiany formy organizacyjnej - ze wspólnej działalności gospodarczej małżonków na spółkę cywilną?

Interpretacja
22.12.2005 Podatki

Czy wydzielenie z majątku spółki małżeńskiej kilku działalności, tj. działalności żony, działalności męża oraz działalności w formie spółki cywilnej (żona, mąż oraz córki) rodzi konsekwencje w podatku dochodowym od osób fizycznych, a w szczególności:- czy przekształcenie firmy prowadzonej przez małżonków w jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną spowoduje opodatkowanie remanentu zryczałtowanym

Interpretacja
28.11.2005 Podatki

Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że prowadzi Pan wspólnie z małżonką działalność gospodarczą w ramach Zakładu Usług Geodezyjnych i Kartograficznych. Działalność ta została przez Państwa zgłoszona na numer NIP małżonka. Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej odprowadzany jest podatek podatku od towarów i usług. W związku ze zmianą ustawy o swobodzie działalności gospodarczej

Interpretacja
10.08.2005 Podatki

1) czy z uwagi na wejście w życie przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 173, poz. 1808) działalność gospodarcza dotychczas prowadzona przez małżonków na nazwisko jednego małżonka podlega likwidacji i ponownej rejestracji dla celów podatkowych jako spółka cywilna,2) czy przekształcenie formy prawnej prowadzonej działalności

Poprzednia Następna