Skutki podatkowe otrzymanej kwoty refundacji zakupu okularów korekcyjnych.
Czy opisane we wniosku usługi doradcze oraz kontrakt menadżerski stanowić będą ukryte zyski, o których mowa w art. 28m ust. 3 updop, w przypadku opodatkowania Spółki CIT estońskim, a w konsekwencji czy po stronie Wnioskodawcy - w związku z ich nabyciem - powstanie dochód podlegający opodatkowaniu Ryczałtem?
1. Przeniesienie rezydencji podatkowej do Polski i prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce (ulga na powrót). 2. Kwalifikacja przychodów uzyskiwanych z tytułu świadczenia usług w ramach indywidualnej działalności gospodarczej do odpowiedniego źródła. 3. Prawo do wyboru opodatkowania dochodów z tytułu usług doradczych 19% liniowym podatkiem dochodowym od osób fizycznych. 4. Obowiązki
Możliwość opodatkowania przychodów ze świadczenia usług ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Możliwość opodatkowania przychodów ze świadczenia usług ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
Określenie źródła przychodu dla przychodów uzyskanych w związku z zawarciem kontraktu menadżerskiego dotyczącego reprezentowania spółki kapitałowej jako członek jej zarządu.
w zakresie skutków podatkowych dokonywania przez Wnioskodawcę zwrotu Zarządzającemu kosztów używania samochodu prywatnego do celów służbowych w jazdach zamiejscowych
Zawieranie umów cywilnoprawnych jest dla przedsiębiorców bardziej korzystne finansowo niż stosowanie umów o pracę. Osobom zatrudnionym na umowy cywilnoprawne nie przysługują bowiem pracownicze przywileje, takie jak: dodatkowa rekompensata za pracę w godzinnych nadliczbowych czy pracę w nocy, prawo do urlopu wypoczynkowego, a także prawo do odpraw pracowniczych. W przypadku umów o dzieło co do zasady
skutki podatkowe dokonywania przez Spółkę zwrotu Zarządzającemu kosztów używania samochodu prywatnego do celów służbowych w jazdach lokalnych i zamiejscowych (pytania oznaczone we wniosku nr 12 i nr 13)
Opodatkowanie czynności zarządzania spółką oraz obowiązek zarejestrowania się jako podatnik VAT czynny.
Sposób rozliczenia wynagrodzenia i innych świadczeń przyznawanych członkom zarządu w kontekście składek ZUS i podatku dochodowego od osób fizycznych zależy przede wszystkim od rodzaju umowy, na podstawie której pełnią oni swoje funkcje. W artykule przedstawiamy zasady rozliczeń wynagrodzeń członków zarządu, w przypadkach gdy wykonują oni obowiązki m.in. na podstawie powołania, umowy o pracę czy kontraktu
Zgoda na wcześniejsze rozwiązanie zawartej umowy stanowi odpłatne świadczenie usług przez Menadżera na rzecz Spółki, w konsekwencji podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Czy przyznany ryczałt w ilości 300 kilometrów za korzystanie z prywatnego samochodu do jazd lokalnych w celach służbowych stanowi dla Prezesa Zarządu przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydatki poniesione przez zarządzającego (wiceprezesa zarządu), w związku z wykonywaniem powierzonych mu obowiązków na podstawie kontraktu menadżerskiego, poniesione np. na hotel, bilety lotnicze, zwrócone lub zapłacone bezpośrednio przelewem przez Spółkę na podstawie stosownych dokumentów finansowych, należy doliczyć do przychodu tego podatnika i następnie pobrać podatek dochodowy w formie ryczałtu
Możliwość potrącenia wynagrodzenia z tytułu terminowego wpłacania zaliczek na podatek dochodowy i podatku zryczałtowanego.
Prawidłowość naliczenia wynagrodzenia z tytułu terminowego wpłacania zaliczek na podatek dochodowy w przypadku dokonania dodatkowej wpłaty należnych zaliczek na podatek wraz z odsetkami za zwłokę oraz wpłaty w ustawowym terminie zaliczki na podatek dochodowy w wysokości większej od należnej i dokonania stosownej korekty.
Tryb potrącenia należnego Spółce, dotychczas nie pobranego wynagrodzenia z tytułu terminowej wpłaty zaliczek na podatek dochodowy i podatku zryczałtowanego.
Czy zgodnie z art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176), a także art. 4 Umowy z dnia 15 listopada 1979 r. o unikaniu podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku zawartej pomiędzy Polską a Hiszpanią (Dz. U. z 1982 r. Nr 17, poz. 127) Wnioskodawca podlega ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce
Czy wydatki na noclegi i konsumpcję ? poniesione przez członków zarządu, zatrudnionych na podstawie kontraktu, w celu reprezentowania Spółki, będą kosztem uzyskania przychodów Spółki?