Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej przez komornika.
Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży licytacyjnej działek stanowiących własność Dłużnika, posiadającego status rolnika ryczałtowego.
Dłużnik faktycznie zaprzestał prowadzenia działalności, tzn. wykonywania czynności opodatkowanych, a świadczy o tym opodatkowanie tzw. remanentu likwidacyjnego (końcowego). W sytuacji zatem Dłużnika (który nie jest już podatnikiem VAT) będącego osobą fizyczną, po zaprzestaniu działalności (wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu), która na gruncie stanu niniejszej sprawy nie była podejmowana
Uznanie, czy sprzedaż licytacyjna przedmiotowych ruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, oraz ustalenie, kto będzie podatnikiem, za którego komornik będzie zobowiązany do wystawienia faktury VAT i odprowadzenia podatku.
Skutki podatkowe dotyczące sprzedaży nieruchomości oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia w drodze egzekucji komorniczej prawa użytkowania wieczystego działek nr 1 i nr 2 oraz prawa własności położonych na działce nr 3 budynków wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki i prawa własności położonych na działkach nr 1, nr 2 i 3 urządzeń budowlanych.
Brak zwolnienia z opodatkowania sprzedaży licytacyjnej prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanej budynkiem w rozbiórce.
Czy Zarządca powinien wystawiać we własnym imieniu i na własną rzecz rachunki dotyczące najmu lub dzierżawy na podstawie art. 87 § 1 o.p. Czy Zarządca najem lub dzierżawę powinien dokumentować w inny sposób, tj. np. za pomocą wezwania Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym, tj. na podstawie art. 122 i 180 o.p. w zw. z art. 934 k.p.c.
Brak opodatkowania podatkiem VAT dostawy ruchomości w trybie egzekucji komorniczej.
Brak obowiązku wystawienia przez Komornika faktur korygujących do faktur dokumentujących sprzedaż ruchomości w drodze licytacji komorniczej z powodu wykreślenia Dłużnika z rejestru podatników VAT.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
brak opodatkowania podatkiem VAT dostawy ruchomości w trybie egzekucji komorniczej
We wrześniu wchodzi w życie pierwszy pakiet zmian w przepisach VAT uchwalonych przez Sejm w kwietniu i lipcu 2019 r. W pakiecie znalazło się kilkanaście zmian, z których najpoważniejsza oznacza bezwzględną utratę prawa do zwolnienia podmiotowego z VAT przez podatników wykonujących niektóre rodzaje sprzedaży. Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem eksperta omawiającego wprowadzane zmiany.
W zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT sprzedaży ciągnika rolniczego oraz sposobu dokumentowania dokonanej transakcji.
Obowiązek opodatkowania sprzedaży ruchomości dokonywanej w ramach komorniczego postępowania egzekucyjnego.
Obowiązek odprowadzenia podatku VAT po likwidacji działalności gospodarczej, obowiązek złożenia deklaracji VAT oraz ponowna rejestracja VAT czynny.
Otrzymaną kwotę odsetek, jako przychód z innych źródeł Wnioskodawczyni powinna wykazać w zeznaniu podatkowym PIT-36 składanym za rok podatkowy, w którym nastąpiła ich wypłata łącznie z innymi dochodami osiągniętymi w tym samym roku i opodatkować według skali podatkowej określonej w art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
w zakresie prawidłowego rozliczenia w deklaracji VAT-7 podatku VAT z faktur zajętych przez komornika
Brak opodatkowania sprzedaży licytacyjnej nieruchomości gruntowej niezabudowanej, dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej oraz przeniesienia własności ww. nieruchomości na rzecz wierzyciela, na jego wniosek w sytuacji, jeżeli nie dojdzie do skutku sprzedaż w drodze licytacji