Interpretacje

Interpretacja
06.07.2021 Podatki

Dokonany na rzecz Wnioskodawczyni, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, zwrot poniesionych kosztów za używanie samochodów prywatnych do jazd lokalnych, w obszarze stałego miejsca pracy, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Pracodawcę (Ośrodek Pielęgniarsko-Położniczy) będzie stanowić po stronie Wnioskodawczyni przychód w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający

Interpretacja
16.03.2021 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikom kosztów za używanie prywatnych do służbowych jazd lokalnych.

Interpretacja
17.02.2021 Podatki

Otrzymywane przez pracowników zajmujących kierownicze stanowiska kwoty, tytułem zwrotu kosztów używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Izbę ..., stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego

Interpretacja
21.01.2021 Podatki

Otrzymywane przez pracowników kwoty, tytułem zwrotu kosztów, używania pojazdów prywatnych do jazd lokalnych, zgodnie z postanowieniami zawartych umów, celem wykonania zadań służbowych zleconych przez Urząd Miasta, stanowią przychód pracowników, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przychód ten nie może korzystać ze zwolnienia przedmiotowego określonego w art

Interpretacja
26.06.2020 Podatki

Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem pracownikowi poniesionych kosztów tytułem wykorzystywania prywatnego samochodu do celów służbowych.

Interpretacja
10.11.2016 Podatki

Czy wypłacany przez Wnioskodawcę na rzecz pracownika zwrot kosztów używania samochodu prywatnego do celów służbowych podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych jako przychód ze stosunku pracy?

Interpretacja
27.04.2011 Podatki

Czy z tytułu wypłacanego pracownikowi socjalnemu na podstawie art. 121 ust. 3c ustawy o pomocy społecznej, ryczałtu z tytułu używania samochodu prywatnego do celów służbowych należy potrącić zaliczkę na podatek dochodowy?

Interpretacja
12.11.2009 Podatki

Czy w świetle przepisów art. 8 ust. 1 pkt 3 i art. 12 ust. 1 pkt 3a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne istnieje możliwość zastosowania opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%?

Interpretacja
26.08.2009 Podatki

Zwolnienie przedmiotowe ryczałt na jazdy własnym samochodem w kontekście świadczenia pracy

Interpretacja
26.08.2009 Podatki

Zwolnienie przedmiotowe ryczałt na jazdy własnym samochodem w kontekście świadczenia pracy

Interpretacja
26.05.2009 Podatki

Czy ryczałt pieniężny za używanie własnych pojazdów w jazdach lokalnych do celów służbowych wypłacany pracownikom socjalnym wykonującym pracę w terenie jest przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
17.04.2009 Podatki

Czy ryczałt pieniężny za używanie własnych pojazdów w jazdach lokalnych do celów służbowych wypłacany pracownikom socjalnym wykonującym pracę w terenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
04.03.2009 Podatki

Czy ryczałt pieniężny za używanie pojazdu do celów służbowych wypłacany pracownikom socjalnym wykonującym pracę w terenie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
07.11.2008 Podatki

Czy ryczałt na jazdy lokalne (związane z wykonywaniem czynności zawodowych) podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych czy jest od tego podatku zwolniony?

Interpretacja
18.07.2005 Podatki

Czy zakup przez firmę biletów parkingowych (miesięcznych abonamentów), z których korzysta pracownik używający prywatnego samochodu do jazd lokalnych na potrzeby firmy jest kosztem uzyskania przychodów ?

Interpretacja
25.05.2005 Podatki

Czy wydatki Kancelarii Radcy Prawnego z tytułu przyznanego ryczałtu na jazdy lokalne osobie, z którą zawarto umowę zlecenia ( do wysokości ryczałtu ) stanowią koszty uzyskania przychodu.