Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Usługi mieszczące się wg PKWiU 10.62.10.0 mogą korzystać z 3% stawki ryczałtu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze sprzedażą ptaszników na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz brak obowiązku wliczania tej sprzedaży do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku VAT w sytuacji rezygnacji ze statusu podatnika VAT czynnego.
Status Wnioskodawczyni w przypadku prowadzenia odrębnego gospodarstwa rolnego oraz prawidłowość dokumentowania sprzedaży dokonywanej przez Wnioskodawczynię.
W zakresie opodatkowania sprzedaży węży (pytonów) jako działalności rolniczej;
Czy hodując psy na własnym gospodarstwie rolnym Wnioskodawca podlega podatkowi dochodowemu z działów specjalnych produkcji rolnej?
Czy ewentualne przychody ze sprzedaży Zwierząt będą wyłączone z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1 tej ustawy, jako przychody z działalności rolniczej?
Czy ewentualne przychody ze sprzedaży Zwierząt będą wyłączone z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, na podstawie art. 2 ust. 1 pkt 1 tej ustawy, jako przychody z działalności rolniczej?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy działalność opisana we wniosku jest działalnością rolniczą.
Czy Spółka może korzystać przy prowadzeniu produkcji rolnej z towarów i usług zewnętrznych podmiotów tj. nabywać od takich podmiotów np. pasze do tuczu bydła i trzody, witaminy i suplementy, usługi weterynaryjne i usługi doradztwa rolniczego, remontowe i naprawcze, usługi wstępnego tuczu opasów i osiągać przychody z produkcji rolnej w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 1 i art. 2 ust. 2 ustawy o podatku
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy działalność opisana we wniosku jest działalnością rolniczą, o której mowa w art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Opodatkowanie darowizny cieląt pochodzących od krów, które były na stanie gospodarstwa Wnioskodawcy przed rejestracją do VAT, na rzecz syna przez rolnika ryczałtowego.
Czy Wnioskodawczyni może być rolnikiem ryczałtowym, który odchowuje młodzież kurzą? Czy w związku ze zmianą PKWiU od 1 stycznia 2010 r. Zainteresowana nadal będzie mogła być rolnikiem ryczałtowym?
Ustalenie podstawy wymiaru podatku dochodowego od osób fizycznych z działów specjalnych produkcji rolnej w przypadku fermowej hodowli drobiu.
Federacja realizuje zadania nałożone odrębnymi przepisami prawa, dla których zostały one powołane w rozumieniu art. 15 ust. 6 ustawy o VAT. Zatem w określonej przepisami prawa działalności Wnioskodawca występuje jako jednostka organizacyjna spełniająca funkcje pomocnicze w stosunku do organu władzy publicznej (ministra właściwego ds. rolnictwa). Tym samym w zakresie działań wykonywanych na podstawie
Czy wydatki na utrzymanie koni reklamujących Spółkę stanowią koszt uzyskania przychodów?
Czy usługi, objęte według klasyfikacji PKWiU grupowaniem 01.4 - Usługi związane z rolnictwem, chowem i hodowlą zwierząt z wyjątkiem usług weterynaryjnych, należy opodatkować 3% stawką podatku od towarów i usług?
Czy prawidłowo stosujemy stawkę VAT 3% przy wykonywaniu usług kontroli gospodarstw rolnych polegających na zgodności prowadzonej produkcji z zasadami gospodarstwa ekologicznego, czego następstwem jest uzyskanie przez rolnika certyfikatu gospodarstwa ekologicznego?