Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 01.62.10.0.
CIT- dotyczy działalności badawczo-rozwojowej oraz kosztów kwalifikowanych.
Zwolnienie od podatku w związku z prowadzeniem hodowli ślimaka afrykańskiego (hodowlanego).
Usługi mieszczące się wg PKWiU 10.62.10.0 mogą korzystać z 3% stawki ryczałtu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Korzystanie ze zwolnienia od podatku VAT w związku ze sprzedażą ptaszników na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz brak obowiązku wliczania tej sprzedaży do limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży gekonów (...) oraz prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku jako rolnik ryczałtowy dla sprzedaży gekonów (...) w przypadku przekroczenia limitu 200.000 zł, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.
Zwolnienie z podatku VAT sprzedaży pajęczaków, pochodzących z własnej działalności rolniczej, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy oraz nie wliczanie do limitu wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy, wartości sprzedaży zwolnionej.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w związku z dokonywaną sprzedażą ptaszników pochodzących z własnej hodowli.
Możliwości korzystania ze zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 w powiązaniu z art. 2 pkt 15.
Sprzedaż przez Wnioskodawcę pająków, skorpionów oraz owadów karmowych oraz ich wysyłka nie będą opodatkowane podatkiem od towarów i usług w związku ze zwolnieniem z art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.
ustalenie czy Wnioskodawca dokonując dostawy wyhodowanych przez siebie ptaszników (entomofagów) w ramach prowadzonej działalności jest rolnikiem ryczałtowym zwolnionym przedmiotowo z podatku od towarów i usług, - brak obowiązku rejestracji przez rolnika ryczałtowego jako czynnego podatnika VAT w przypadku przekroczenia limitu, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy, - możliwość posiadania statusu
sposób ustalania proporcji, o której mowa w art. 22 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych rozliczanie pośrednich kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej, tj. wydatków administracyjnych, na zakup usług księgowych i prawnych, obliczenie proporcji i rozliczania kosztów uzyskania przychodów dla potrzeb ustalenia wysokości zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalania proporcji, o której mowa w art. 22 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, rozliczania pośrednich kosztów uzyskania przychodu z działalności gospodarczej, tj. wydatków administracyjnych, na zakup usług księgowych i prawnych, obliczenia proporcji i rozliczania kosztów uzyskania przychodów dla potrzeb ustalenia wysokości
Status Wnioskodawczyni w przypadku prowadzenia odrębnego gospodarstwa rolnego oraz prawidłowość dokumentowania sprzedaży dokonywanej przez Wnioskodawczynię.
Dostawa produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej przez rolnika ryczałtowego korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.
Dostawa produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej przez rolnika ryczałtowego korzysta ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy.
Czy kwoty wypłacane przez Spółkę zagranicznemu kontrahentowi podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy Spółka będzie musiała pobrać od wypłacanej podmiotowi h. należności podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy przychody z tytułu hodowli i sprzedaży owadów karmowych podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostawy psów rasowych pochodzących z własnej hodowli dokonywanej przez rolnika ryczałtowego.
W zakresie opodatkowania sprzedaży węży (pytonów) jako działalności rolniczej;
Czy dochody uzyskane ze sprzedaży jaj wylęgowych i kur po okresie nieśności (pochodzących ze stada reprodukcyjnego, którego odchów rozpoczął się w 2015 r.) oraz odchowanych kur (pochodzących z odchowu rozpoczętego w 2015 r. i zakończonego w 2016 r.), osiągnięte w roku 2016, będą opodatkowane na zasadach ogólnych w 2016 r., czy też będą podlegały opodatkowaniu w 2015 r. wg norm szacunkowych?