Obowiązki notariusza jako płatnika od umowy nieodpłatnego ustanowienia służebności mieszkania - ustalenie podstawy opodatkowania gdy nieruchomość jest obciążona hipoteką oraz zastosowanie zwolnienia, o którym mowa w art. 4a.
Wątpliwości Wnioskodawcy budzi zakres zastosowania art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (u.p.d.o.p.), to jest, czy przepis ten dotyczy przychodów z handlu wierzytelnościami czy też wszelkich przychodów (w przykładzie - 2 mln zł).
Czy w momencie zbycia nieruchomości powstał u Wnioskodawczyni obowiązek podatkowy od sprzedaży nieruchomości w części którą otrzymała w wyniku ustanowienia ustroju rozdzielności majątkowej i podziału majątku?
Czy dochód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego nabytego w spadku, przeznaczony na spłatę kredytu hipotecznego przez Wnioskodawcę jako dłużnika rzeczowego, nie później niż w okresie dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego?
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonej usługi o charakterze back-office, zwolnienie z podatku VAT usług związanych z kontynuacją dotychczasowej kompleksowej (bieżącej) obsługi i rozliczania Portfeli wierzytelności hipotecznych.
Zwolnienie od podatku VAT dostawy nieruchomości zabudowanej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10. Rezygnacja ze zwolnienia i opodatkowanie dostawy. Określenie podstawy opodatkowania dla dostawy nieruchomości obciążonej hipoteką.
Czy Wnioskodawca może przychód uzyskany ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym obniżyć o spłacony dług hipoteczny ciążący na sprzedanym lokalu i o spłacony do spółdzielni dług z tytułu utrzymania lokalu oraz czy stanowią realizację własnego celu mieszkaniowego wydatki poniesione na remont i wyposarzenie mieszkania stanowiącego własność małżonka Wnioskodawcy?
Możliwość pomniejszenia dochodu z tytułu sprzedaży nieruchomości nabytej w 2012 r. w drodze darowizny o kredyty i inne zobowiązania ciążące na nieruchomości a także o wysokość wycenionej przez wnioskodawcę służebności osobistej ustanowionej na rzecz rodziców. Możliwość uwzględnienia wśród wydatków na własne cele mieszkaniowe wydatków poniesionych na budowę, adaptację i wykończenie budynku mieszkalnego
Zwolnienie z opodatkowania hipoteki na zabezpieczenie kredytu udzielonego zespołowi rolników indywidualnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży domu w części odnoszącej się do sposobu udokumentowania wydatku związanego z budową przedmiotowego domu oraz w części dotyczącej możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z kredytem.
Czy powyżej wymienione wydatki Wnioskodawczyni ma prawo w całości uznać jako uzasadnione na zakup i wykończenie nowego mieszkania, tym samym rozliczając się w całości z przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania w dniu 29 października 2007 r.?
Czy przychody związane ze stratą ustanowienia hipoteki są przychodem dla Spółki?
Czy posiadając status rolników indywidualnych i biorąc kredyt na budowę stajni z biegalnią, ma zastosowanie zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 13 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i czy prawo do tego zwolnienia zachowuje się przy zmianie nieruchomości, na której ustanowiono hipotekę zabezpieczającą kredyt?
Dotyczy kwalifikacji zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów - wydatków z tytułu spłaty hipoteki oraz planowanego remontu kamienicy i przylegającego do niej podwórza.