W zakresie ustalenia: - czy koszty reprezentacji powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i opodatkowane ryczałtem od dochodów spółek na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT, - czy wydatki na imprezy o charakterze motywacyjno-integracyjnym oraz prezenty dla pracowników powinny zostać zakwalifikowane jako wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą
Zgodzić należy się z Państwem, że wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON nie stanowią wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy CIT.
Czy wpłaty na PFRON o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o PFRON stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 28m ust. 1 pkt 3 ustawy o CIT?
1. Czy ukrytym zyskiem, o którym mowa w art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, jest wyłącznie wartość takich wydatków Spółki na reprezentację, których beneficjentem, bezpośrednio lub pośrednio, jest Wspólnik lub podmiot powiązany bezpośrednio lub pośrednio ze Spółką lub ze Wspólnikiem? 2. Czy w przypadku ponoszonych przez Spółkę w 2022 r. wydatków lub odpisów amortyzacyjnych związanych z korzystaniem
ustalenia czy w stosunku do dochodów otrzymywanych przez Powiat (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie) w postaci: środków na obsługę realizacji zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, środków na promocję, ewaluację i obsługę realizacji programu pn. .., środków na obsługę realizacji programu pn. ., ma zastosowanie art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakup wyposażenia sfinansowanego jednorazową dotacją otrzymaną z PUP - ze środków PFRON - na rozpoczęcie działalności?
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu towarów i usług sfinansowanych z otrzymanej dotacji z PFRON oraz czy ww. dotacja stanowi obrót podlegający opodatkowaniu VAT.
Od 1 stycznia 2012 r. zmieniają się kwoty maksymalnego dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. W 2012 r. i w latach następnych najwyższe wsparcie otrzymają pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym, a najniższe - pracodawcy zatrudniający pracowników z lekkim stopniem niepełnosprawności.
Czy wypłacona na podstawie oświadczenia o wykorzystaniu urlopu na cele rehabilitacji pomoc finansowa osobie niepełnosprawnej, jako świadczenie z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych z przeznaczeniem na sfinansowanie wypoczynku zorganizowanego w innej formie jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z art. 21 ust. 1 pkt 27 lit. a ustawy o podatku dochodowym
Czy wydatki - z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, utworzonego ze środków otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - na realizację indywidualnych programów rehabilitacji (zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19.12.2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych), stanowiące finansowanie
Czy otrzymane środki będą przychodami, o których mowa w art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy też będą korzystać ze zwolnienia z innego przepisu?
Czy na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 27 lit. a) ustawy z dn. 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych podlegają zwolnieniu zakupione ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych i wykonanych szczepień przeciw grypie dla pracowników niepełnosprawnych na zlecenie pracodawcy?
Czy zwolnione od podatku dochodowego są kwoty wypłacone osobom niepełnosprawnym ze środków ZFRON, stanowiące zwrot ubezpieczeń komunikacyjnych oraz ryczałty za używanie własnych pojazdów mechanicznych?