Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, powstała z przekształcenia spółki komandytowej, nie może stosować stawki 9% podatku CIT w roku podatkowym, w którym rozpoczęła działalność oraz w roku podatkowym bezpośrednio po nim następującym.
Dotyczy skutków podatkowych przekształcenia spółki komandytowej w spółkę kapitałową.
wypłata zysku wspólnikowi spółki komandytowej (źródło, zwolnienie) i rozliczenia strat
Spełnienie warunku, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będącego jednym z warunków umożliwiających skorzystanie z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych, w przypadku posiadania przez Wnioskodawcę akcji w innej spółce kapitałowej
Czy zmiana formy prawnej Wnioskodawcy polegająca na przekształceniu Wnioskodawcy w SKA będzie miała jakikolwiek wpływ na dotychczasową kwalifikację środków zgromadzonych w ramach zakładowego funduszu szkoleniowego jako kosztu uzyskania przychodów?Czy zmiana formy prawnej Wnioskodawcy polegająca na przekształceniu Wnioskodawcy w SKA w sytuacji, w której na dzień przekształcenia Wnioskodawca będzie posiadał
Czy mając na uwadze fakt, iż w poprzednim roku kalendarzowym wystąpiły dwa okresy rozliczeniowe dla celów podatkowych, Spółka postąpiła prawidłowo przyjmując za podstawę obliczenia miesięcznych zaliczek ustalonych na podstawie metody uproszczonej (art. 26 ust. 6 i 6a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) podatek należny za rok 2006, wynikający z zeznania złożonego 30 marca 2007 r.?Jaką podstawę
Czy Spółka Akcyjna, przekształcona ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nadal może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtowej i w kwocie, jaką do czasu przekształcenia płaciła Spółka z o.o.?
Czy Spółka Akcyjna, przekształcona ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nadal może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtowej i w kwocie, jaką do czasu przekształcenia płaciła Spółka z o.o.?
Pytanie podatnika dotyczy skutków jakie powstaną w podatku VAT w przypadku odstąpienia jednego z małżonków od działalności prowadzonej na imię obojga małżonków.
Czy w przypadku zawarcia umowy spółki cywilnej (jawnej) pomiędzy małżonkami prowadzącymi działalność gospodarczą istnieje obowiązek ewidencyjny w celu nadania nowego numeru identyfikacji podatkowej (czy jest możliwa sukcesja NIP) oraz czy istnieje obowiązek dokonania rejestracji spółki jako podatnika podatku VAT?
Którą datę należy uznać za datę zamknięcia ksiąg rachunkowych spółki przekształconej w sytuacji, gdy spółka akcyjna została wpisana do KRS postanowieniem z dnia 24.09.2004 r. (doręczone 30.09.2004.), a spółka z o.o. została wykreślona z KRS postanowieniem z dnia 05.10.2004 r. (doręczone 14.10.2004.)?