Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 59.11.30.0, PKWiU 63.11.19.0, oraz 15% dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 73.11.11.0.
Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego w związku z dokonywanym przez Pana zakupem towarów przeznaczonych do prowadzenia bloga o tematyce kulinarnej oraz kręcenia materiałów video.
Możliwość zastosowania stawki 8,5% zryczałtowanego podatku dochodowego.
Kwalifikacja wynagrodzenia związanego z wyświetleniami reklam w serwisie do odpowiedniego źródła przychodu.
Czy wydatki poniesione w 2023 roku na nabycie i wdrożenie Automatycznego systemu transportu pojemników związane z realizacją projektu "X" będą stanowić koszty poniesione na robotyzację w rozumieniu art. 38eb ust. 1 oraz ust. 2 ustawy o CIT.
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług związanych z produkcją filmów, sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 59.11.1, mogą być opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy.
Stylizacja paznokci u kosmetyczki jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (współpraca reklamowa w internecie).
„Usługi związane z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych”, oraz PKWiU 59.13.1 „Usługi związane z dystrybucją i udzielaniem licencji na korzystanie z praw do filmów kinowych, nagrań wideo i programów telewizyjnych”, będą mogły być od 1 stycznia 2022 r. (do czasu gdy stan faktyczny lub prawny nie ulegnie zmianie ) opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych zgodnie
Przychody uzyskiwane przez Pana ze świadczenia w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 59.11.1 „usługi związane z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych” będą opodatkowane stawką 8,5%, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy.
Opodatkowanie dochodu z wyświetlania reklam w filmach umieszczanych w serwisie (...).
Dotyczy ustalenia źródła przychodów oraz sposobu rozliczenia jako osoby małoletniej.
Przychody z reklam uzyskiwane w związku z publikacją materiałów muzyczno-filmowych na platformie internetowej - źródło przychodów i kwestia możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów z art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Przychody uzyskane z tytułu udostępniania kodów oraz linków za pomocą domeny poza działalnością gospodarczą będą mogły podlegać opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% przychodów do kwoty 100 000 zł oraz 12,5% przychodów od nadwyżki ponad kwotę 100 000 zł z tytułu przychodów, o których mowa w art. 6 ust. 1a zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 4 lit. a) ww. ustawy.
w zakresie ustalenia, czy działalność Spółki opisana we wniosku spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 4a pkt 26) ustawy o CIT, i tym samym czy Spółka jest uprawniona do skorzystania z tzw. ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ustawy o CIT (Pytanie 1) – jest nieprawidłowe.
Czy przychody z reklam oraz odtwarzania i zakupu utworów stworzonych przez Wnioskodawcę (w tym coverów) w opisanym stanie faktycznym oraz zdarzeniu przyszłym powinny być rozliczane jako przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych? Jeśli nie, to w ramach jakiego źródła przychodów powinny
Ustalenie odpowiednich kursów do przeliczenia różnic kursowych oraz ustalenie sposobu ujmowania różnic kursowych w rachunku podatkowym
Brak powstania różnic kursowych w związku z pobraniem i zapłatą podatku u źródła.
w zakresie możliwości i sposobu rozpoznania różnic kursowych w związku z nabyciem licencji na programy telewizyjne lub filmy na podstawie ustalonej proporcji
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Dotyczy ustalenia podstawy opodatkowania towaru sprzedawanego w sklepie internetowym z rabatem co stanowić będzie rzeczywista kwota żądana od nabywcy z tytułu dostawy towaru objętego rabatem pomniejszona o należny podatek.