Opodatkowanie przychodów zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Dotyczy ustalenia, czy Wnioskodawca będzie w świetle treści art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o CIT uprawniony do opodatkowania dochodów ryczałtem od dochodów spółek na zasadach przewidzianych w rozdziale 6b ustawy CIT (przy założeniu spełnienia pozostałych wymogów uprawniających i braku innych przesłanek negatywnych do skorzystania ze zryczałtowanej formy opodatkowania).
Możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z tytułu świadczenia usług dzierżawy gruntów pod Elektrownię Wiatrową oraz zachowania zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy w zakresie działalności rolniczej przy jednoczesnym przekroczeniu limitu obrotu wynikającego z art. 113 ustawy, w odniesieniu do ww. dzierżawy.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży udziału w niezabudowanych działkach, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Prawo do odliczenia podatku VAT wynikającego z faktury za rozliczenie nakładów z dzierżawcą oraz możliwości uzyskania zwrotu różnicy nadwyżki w podatku VAT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu kosztów podróży psów, utrzymania psów, a także koszty najmu mieszkania, przez działalności polegającej na hodowli psów.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki niezabudowanej o pow. (…) ha wydzielonej z działki nr 1.
Czy w sytuacji dzierżawy gruntu w Holandii pod baner reklamowy powstanie w Holandii zakład Wnioskodawcy, w rozumieniu art. 4a pkt 11 Ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 5 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Królestwem Niderlandów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania, w zakresie podatków od dochodu
Powstanie przychodów z tytułu najmu i uwzględnienie podatku od nieruchomości.
Skutki podatkowe transakcji „sprzedaży” Budynku na rzecz Właścicieli Gruntu.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług dotyczącej zastosowania zwolnienia przy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej.
Prawo do samodzielnego odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej części usługowej Nieruchomości.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodu z czynszu umowy dzierżawy prawa do znaku towarowego.
Określenie stawki ryczałtu dla przychodów uzyskiwanych z tytułu prawa do znaku towarowego (PKWiU 77.40.12.0).
Ustalenie, czy Gmina, otrzymywane od Powiatu kwoty z tytułu dzierżawy obwodów łowieckich, powinna, zgodnie z art. 8 ustawy, traktować jako świadczenie usług, o którym mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy i wykazywać jako sprzedaż zwolnioną od VAT w ewidencji sprzedaży Gminy, a co za tym idzie w pliku JPK przesyłanym do Urzędu Skarbowego.
Możliwość skorzystania z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według 8,5% stawki przychodów z tytułu dzierżawy nieruchomości.
Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.
Uznanie wydatków na dzierżawę nieruchomości za ukryty zysk w myśl art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.
Opodatkowanie ryczałtem zwrotu podatku od nieruchomości od dzierżawcy.
Uznanie, że sprzedaż zabudowanej nieruchomości (wydzielonej z działki) jest zwolniona od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Uznanie, że sprzedaż udziału w nieruchomości jest opodatkowana bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT.
Brak uznania obniżenia wysokości czynszu dzierżawnego za rabat, upust lub obniżkę ceny skutkującego brakiem obowiązku wystawienia faktury korygującej.
Czynsz dzierżawny zapłacony przez Spółkę wspólnikom będącym współwłaścicielami nieruchomości, nie będzie uznany za ukryty zysk (art. 28m ust. 3 ustawy o CIT). Oznacza to tym samym, że nie będzie podlegał opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek (art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT).