W zakresie skutków podatkowych dokonania czynności związanych ze środkami pieniężnymi pozostałymi po sprzedaży mieszkania Pana syna, które wpłynęły na założony przez Pana rachunek bankowy.
Zawarta przez Pana umowa co do zasady podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych jako umowa depozytu nieprawidłowego. Jednak przedmiot umowy znajduje się za granicą, jak i umowa została zawarta za granicą, czynność ta nie podlega więc opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Ustalenie momentu oraz kursu różnic kursowych do zwiększenia przychodów bądź kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, w którym momencie oraz po jakim kursie należy rozpoznać różnice kursowe i odpowiednio zwiększyć przychody, bądź koszty uzyskania przychodów.
Czy przytoczone zdarzenie będzie podlegało podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy opisana umowa stanowi depozyt nieprawidłowy i podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy wobec powyższego pomiędzy Wnioskodawczynią i Jej synem istniał stosunek prawny o cechach istotnych dla depozytu nieprawidłowego i czy skutkuje to obowiązkiem złożenia deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych i zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% przechowywanej kwoty środków pieniężnych.
Czy depozyt prawidłowy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy w związku z tym, iż rachunek rozliczeniowy w dolarach został utworzony na tatę i na Wnioskodawczynię (jako współwłaściciela, posiadacza, a nie pełnomocnika) powinna ona zapłacić opłatę w wysokości 2% od depozytu nieprawidłowego.
Czy umowa udostępnienia rachunku bankowego może zostać zakwalifikowana jako depozyt nieprawidłowy i na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. j) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych będzie podlegać opodatkowaniu tym podatkiem?