Płatników składek i zasiłków czekają duże zmiany w zakresie ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń. Ustawa nowelizująca przewiduje zmiany m.in. w dobrowolnych ubezpieczeniach emerytalnych, rentowych i chorobowych, w zakresie kontroli ZUS, w przedawnieniu należności składkowych, a także w ustalaniu stopy procentowej składki wypadkowej oraz odsetek za zwłokę od zaległości względem ZUS. Nowe przepisy
prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych poniesionych przed rejestracją działalności; - złożenie deklaracji oraz korekt deklaracji za okresy przed dokonaniem rejestracji; - złożenie korekty deklaracji tylko za miesiąc grudzień 2018 r. i wykazania w niej faktur dotyczących zakupu mieszkania; - złożenie korekty zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R z poddaniem miesiąca lipca 2017
Obowiązek zapłaty odsetek od zaległości podatkowej z tytułu faktury wystawionej we wrześniu 2018 r. dokumentującej wypłaconą premię.
w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących
w zakresie dokonania korekty deklaracji oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur korygujących
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku naliczonego w związku z zakupem maszyny rolniczej.
Spadkobierca nie ma prawa do składania deklaracji podatkowych za zmarłego podatnika, organ podatkowy określi wszelkie obowiązki i prawa na niego przechodzące w stosownej decyzji.
1.Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy jako podatnika VAT) deklaracji VAT do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku zidentyfikowania potrzeby skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie, w którym czynnym i zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd, 2.Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy jako podatnika VAT) odpowiedniej
Prawo do dokonania korekty podatku naliczonego od wyposażenia zakupionego przed dniem rejestracji.
Możliwość zastosowania podmiotowego zwolnienia wstecz za lata 2007-2008, z którego zrezygnowano w wyniku oszacowania przychodu przez organ podatkowy.
W jakim momencie Spółka ma prawo rozliczyć VAT wynikający z otrzymanych Faktur korygujących?
W tej sytuacji zwracamy się z zapytaniem, czy nasze postępowanie jest zgodne z zasadami prawa podatkowego: czy prawidłowo postąpiliśmy stosując 22% stawkę podatku VAT?,BR>oraz przeprowadzając procedurę związaną z korektą zaniżonego zobowiązania podatkowego?
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczenia usług dzierżawy.
Korekta deklaracji VAT-7 dokonana od 2004 r. - samochody osobowe i ciężarowe, spełniające i nie spełniające wzoru Lisaka, o ładowności do- i powyżej 500 kg, o masie całkowitej do- i powyżej 3500 kg, własne i używane w ramach umowy leasingu operacyjnego zakupując do tych samochodów paliwo.
Korekta deklaracji VAT-7 dokonana od 2004 r. - samochody osobowe i ciężarowe, spełniające i nie spełniające wzoru Lisaka, o ładowności do- i powyżej 500 kg, o masie całkowitej do- i powyżej 3500 kg, własne i używane w ramach umowy leasingu operacyjnego zakupując do tych samochodów paliwo.
Czy w przypadku gdy następuje zakończenie prowadzonej działalności gospodarczej i zamknięcie rachunku bankowego, mogę uzyskać zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym na rachunek osobisty, czy jedynie wykazać do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy ?
dotyczywystąpienia ujemnych kosztów uzyskania przychodu i skorygowania deklaracji PIT-5L,
Czy w przypadku zwrotu przez ZUS niesłusznie przekazanych przez bank w okresie od 1.05.2004 r. do 28.02.2005 r. składek na powszechne ubezpieczenie zdrowotne potrąconych (zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) od świadczeń emerytalno-rentowych pochodzących z krajów należących do Unii Europejskiej płatnik powinien dokonać korekty przekazywanych zaliczek na podatek dochodowy
Pytanie dotyczy okresu, za jaki należy dokonać korekty kwoty podatku naliczonego na zasadach określonych w art. 91 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług z uwzględnieniem proporcji obliczonej w sposób okreslony w art. 90 ust. 2-7 ustawy o VAT. Czy korektę należy dokonać po zakończeniu roku kalendarzowego tj. w rozliczeniu za miesiąc styczeń 2005 r. przyjmując do korekty okres maj-grudzień 2004r
W jaki sposób dokonać korekty podatku należnego w deklaracji VAT-7 w przypadku zastosowania błędnej, obniżonej stawki podatku?