Jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji – sprzedaży ciągnika – był zwolniony z podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia ciągnika rolniczego od rolnika ryczałtowego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Jeżeli opisana transakcja sprzedaży ciągnika rolniczego była objęta uregulowaniami ustawy o podatku od towarów i usług – nie była Pani zobligowana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanego stanu faktycznego, gdyż czynność ta była wyłączona na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Nabycie w spadku nieruchomości rolnej, której część Wnioskodawca dzierżawił, do części obowiązuje służebność, a także nabycie w spadku ciągnika rolniczego.
Opodatkowanie transakcji sprzedaży ciągnika rolniczego dokonanej między rolnikami ryczałtowymi.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy Wnioskodawca powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnej?
Czy od zakupu używanego ciągnika rolniczego, który służył będzie Wnioskodawcy przez wiele lat w gospodarstwie rolnym, Wnioskodawca jako rolnik ryczałtowy powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
Skutki podatkowe zakupu ciągnika rolniczego przez rolnika ryczałtowego.
Mając na uwadze treść wniosku oraz przytoczone przepisy jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji jest zwolniony z podatku od towarów i usług (co nie jest przedmiotem rozstrzygnięcia w niniejszej interpretacji, gdyż dotyczy ona zgodnie z wnioskiem tylko podatku od czynności cywilnoprawnych), to transakcja nabycia ciągnika rolniczego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych
Należy uznać, że Wnioskodawca ma prawo odliczyć kwotę podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturze dokumentującej zakup ciągnika, dokonanego przed rejestracją jako podatnik VAT czynny. W przedmiotowej sprawie należy zwrócić uwagę na przedstawione we wniosku okoliczności sprawy, w szczególności na fakt, że Wnioskodawca dokonał zakupu ciągnika, który będzie wykorzystywany wyłącznie do czynności opodatkowanych
Wnioskodawca ma wątpliwości jak udokumentować ww. transakcję na rzecz innego rolnika ryczałtowego? Czy powinien wystawić na ww. transakcję fakturę VAT dla tej transakcji, czy też może sprzedaż ciągnik na podstawie umowy kupna-sprzedaży?
Czy Wnioskodawca ma prawo do korekty podatku naliczonego, od wartości środków trwałych zakupionych przed 2013 rokiem, w miesiącu styczniu za rok 2014, 2015, 2016?
Brak obowiązku zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia ciągników rolniczych.
1. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej. 2. Zwolnienie od podatku sprzedaży używanego środka trwałego.
1. Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej. 2. Zwolnienie od podatku sprzedaży używanego środka trwałego.
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia nowych środków transportu ciągników rolniczych, nabytych jako towary handlowe.
Obowiązek zapłaty podatku z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia nowych środków transportu ciągników rolniczych, nabytych jako towary handlowe.
Jaka jest prawidłowa stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w latach 2009 2011 w zakresie usługi transportowej, wykonywanej za pomocą ciągnika rolniczego z jedną przyczepą o ładowności 3,5 tony?