prawo do odliczenia w całości podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT, otrzymywanych od dnia 1 stycznia 2012r., dokumentujących raty leasingowe, odnośnie samochodu będącego przedmiotem umowy leasingu operacyjnego, wniesionego aportem do spółki cywilnej, będącej Wnioskodawcą
Dokonanie cesji umów leasingu operacyjnego na rzecz innego podmiotu nie będzie rodziło obowiązku skorygowania wcześniej odliczonego podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT wystawionych przez leasingodawcę
Czy Wnioskodawca może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów raty leasingowe w sposób właściwy dla leasingu operacyjnego, czy też raty leasingowe powinny być rozliczane w kosztach uzyskania przychodów na zasadach ogólnych?
Czy w przypadku, gdy umowa leasingu w dniu cesji nie będzie spełniać warunków określonych w art. 17b ust. 1, to późniejsze nabycie przedmiotu umowy przez nowego korzystającego będzie mogło się wiązać z koniecznością wykazania przychodu w związku z treścią art. 12 ust. 1 pkt 2, w myśl którego przychodem jest wartość otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie rzeczy lub praw, a także wartość innych
Czy w momencie przejęcia (cesji) umów leasingu przez Spółkę, Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć jednorazowo do kosztów podatkowych, w dacie cesji, wartość nierozliczonych opłat wstępnych?
1.Czy wartość początkowa, o której mowa w art. 23b ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, powinna być ustalana na dzień cesji i stanowić równowartość pozostałych do spłaty rat?2.Czy Wnioskodawca może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów raty leasingowe w sposób właściwy dla leasingu operacyjnego, czy też raty leasingowe powinny być rozliczane w kosztach uzyskania przychodów
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, opłat leasingowych ponoszonych w związku z cesją praw z umowy leasingu operacyjnego samochodu osobowego
Czy tego rodzaju sprzedaż, wraz z przejęciem praw i obowiązków m. in. do umowy leasingu operacyjnego przez kupującego, zapewni ciągłość prawnopodatkową przedmiotowej umowy, a tym samym nie spowoduje utraty statusu i wynikających z niego praw sprzedającego do zaliczenia przez niego do kosztów uzyskania przychodów rat leasingowych?
Czy opłaty leasingowe, ponoszone po przejęciu praw i obowiązków wynikających z dwóch umów leasingu, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej?
Czy w wyniku cesji praw z powyższej umowy leasingu, może zaliczyć w koszty uzyskania przychodów, wszelkie opłaty wynikające z podpisanego aneksu, które u leasingodawcy są przychodem?
Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Do działalności tej niezbędny jest samochód osobowy. Zamierzam przejąć cesją z innej firmy samochód osobowy będący w leasingu operacyjnym. Czy pozostałe raty leasingowe oraz wykup tego samochodu stanowić będą koszt uzyskania przychodu prowadzonej działalności gospodarczej? W mojej opinii, mam do tego prawo.
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów raty leasingowe, wynikające z umowy leasingu, kontynuowanej na zasadzie cesji uprawnień?
Czy można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów raty leasingowe, wynikające z umowy leasingu, kontynuowanej na zasadzie cesji uprawnień?
Czy w przypadku cesji umowy leasingu na osobę trzecią Spółka traci prawo do pozostawienia w kosztach uzyskania przychodów zarachowanych rat leasingowych ?
Jak wynika ze złożonego wniosku, w miesiącu lutym 2006r. na podstawie aneksu do umowy (cesja praw i obowiązków) podatnik przejął prawa i obowiązki pierwotnego korzystającego (leasingobiorcy)z leasingu samochodu ciężarowego. W umowie leasingu strony przewidziały, że:- przedmiot leasingu zaliczany jest do majątku finansującego, który z tego tytułu dokonuje odpisów amortyzacyjnych,- została zawarta na
1. Czy ma Pani prawo do zaliczenia w koszty uzyskania przychodów pozostałe do zapłaty 7 opłat okresowych ? 2. Czy spółka może wykupić przedmiot leasingu za ustaloną w umowie kwotę ?
Czy, w przypadku cesji umowy leasingu na osobę trzecią, korzystający powinien skorygować koszty uzyskania przychodów o dotychczas zapłacone raty leasingowe, które zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?