Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Przedmiot planowanej transakcji, nie będzie stanowił przedsiębiorstwa w rozumieniu powołanego art. 551 Kodeksu cywilnego, ponieważ zbyciu nie będzie towarzyszył transfer szeregu kluczowych składników, wchodzących w skład normatywnej definicji przedsiębiorstwa i determinujących funkcjonowanie przedsiębiorstwa Zbywcy. Zbyciu podlegać będzie wyłącznie opisana we wniosku Nieruchomość wraz z dokumentacją
Prawo do samodzielnego odliczenia podatku VAT w związku z nabyciem w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej części usługowej Nieruchomości.
Uznanie, że: • planowane zbycie Nieruchomości w ramach Transakcji będzie stanowiło dostawę towarów podlegającą opodatkowaniu VAT, tj. jako dostawę niestanowiącą sprzedaży przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy; • dostawa Nieruchomości I oraz Nieruchomości II wraz z znajdującymi się na ich terenie budynkami, budowlami lub ich częściami stanowić
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych w ramach zadania stosując właściwy dla zakładu budżetowego współczynnik VAT (art. 90).
Opodatkowania Transakcji oraz prawa Nabywca do odliczenia całego podatku VAT wykazanego na fakturze (fakturach) wystawionej przez Zbywcę dokumentującej dostawę Nieruchomości.
W zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla dostawy Lokali zanjdujących się w Budynkach I i II po przeprowadzeniu prac budowlanych.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług transakcji zbycia w drodze egzekucji komorniczej prawa użytkowania wieczystego działek nr 1 i nr 2 oraz prawa własności położonych na działce nr 3 budynków wraz z prawem użytkowania wieczystego tej działki i prawa własności położonych na działkach nr 1, nr 2 i 3 urządzeń budowlanych.
W zakresie prawa do oliczenia podatku VAT w związku z ponoszonymi nakładami na rozbudowę i przebudowę budynku wykorzystywanego w działalności.
Czy działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura sklasyfikowana w PKWiU z 2008 82.11.10.0 (PKD 82.11.Z) może być opodatkowana w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne według stawki 8,5%?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym, osiągane przez Wnioskodawcę przychody z wynajmu lokali mieszkalnych i użytkowych, poza wynajmem nieruchomości o charakterze biurowym/magazynowym, wchodzących w skład przedsiębiorstwa Wnioskodawcy, mogą być w sposób zryczałtowany opodatkowane w ramach źródła przychodów, jakim jest tzw. najem prywatny (art. 10 ust. 1 pkt 6 updof), czy też jako przychody z pozarolniczej
Czy Wnioskodawczyni ma prawo opłacania podatku dochodowego z tytułu najmu lokalu w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych?
Zakres powstania obowiązku podatkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej.
Podatnik ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z odnowieniem elewacji zabytkowego budynku
Czy w sytuacji, gdy skorzysta Pani ze zwolnienia przedmiotowego, określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ma Pani jednocześnie prawo do zwrotu części wydatków poniesionych przez Panią na zakup materiałów budowlanych, w związku z remontem budynku mieszkalnego?
Stawka podatku na roboty budowlane wykonywane w budynku mieszkalno-usługowym o symbolu PKOB 111.
Wystawianie faktur na nazwisko inwestora w odniesieniu do całości robót budowlanych w budynku mieszkalno-usługowym.
Jaki miernik należy przyjąć do prawidłowego ustalania i rozliczania robót budowlano-montażowych związanych z budową budynku mieszkalno-biurowo-usługowego i możliwości zastosowania 7% stawki podatku od towarów i usług do tej części robót?
Spółdzielnia Mieszkaniowa zwraca się z zapytaniem jaka winna być zastosowana stawka podatku od towarów i usług dotycząca robót budowlano - montażowych związanych z budownictwem mieszkaniowym, infrastrukturą towarzyszącą oraz obiektami budownictwa mieszkaniowego. Jednostka planuje rozpoczęcie realizacji inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego z pomieszczeniami usługowymi w parterze wraz
Czy nakłady na prace remontowo-budowlane, a w szczególności remont dachu, historycznej elewacji wraz z wymianą okien można zakwalifikować jako jednorazowy koszt uzyskania przychodu?
Spółka nie posiada wystarczającej wolnej powierzchni gruntu nadającej się pod zabudowę, w obrębie terenu przeznaczonego pod zabudowę, zgodnie z projektem, znalazł się budynek starej kotłowni podlegający kompleksowej przebudowie. Na placu objętym projektem budowy znajdowały się również inne stare i mało przydatne (za wyjątkiem kotłowni) obiekty. Wobec powyższego budynki i place w/w zostały rozebrane
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować gdy roboty budowlane dotyczą infrastruktury towarzyszącej związanej zarówno z budownictwem mieszkaniowym jak i pozostałym?
Podatnik zawarł umowę na wykonanie stanu surowego budynku usługowo-mieszkalnego. Wartość umowna robót wynosi 37.000,00 zł plus podatek VAT. Powyższa kwota uwzględnia wyłącznie robociznę. Roboty budowlane zostały wykonane w okresie lipiec-wrzesień 2003 r., zaś we wrześniu i październiku 2003 r. inwestor przekazał kwotę 31.000,00 zł na poczet należności, do rozliczenia po dokonaniu odbioru technicznego