Zwolnienie od podatku VAT dostawy nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwość rezygnacji z ww. zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy.
Czy opisane w pkt 1 Wniosku (Stan faktyczny I) prace mają charakter remontowy (odtworzeniowy), i czy w konsekwencji Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zaliczenia poniesionych wydatków bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 4d ustawy o CIT; - czy opisane w pkt 2 Wniosku (Stan faktyczny II) Prace zamienne będzie można uznać za ulepszenie środka trwałego (tj.
Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.
W zakresie zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT dla dostawy Lokali zanjdujących się w Budynkach I i II po przeprowadzeniu prac budowlanych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z podatku VAT budynku użytkowego w przypadku likwidacji działalności gospodarczej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego z tytułu poniesionych wydatków na remont tego budynku.
skutki podatkowe najmu lokali mieszkalnych i budynków biurowo-socjalno-produkcyjno-magazynowych oraz możliwość opodatkowania przychodów z tytułu świadczenia usług konserwacji oraz usług magazynowych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%
Czy można ustalić samodzielnie okres amortyzacji na 10 lat, jako że jest to budynek używany?
Opodatkowanie przychodów z tytułu najmu budynku użytkowego i lokal mieszkalnych po likwidacji działalności gospodarczej ryczałtem ewidencjonowanym stawką 8,5% przychodu.
Czy można ustalić samodzielnie okres amortyzacji na 10 lat, jako że jest to budynek używany?
Czy na gruncie zaprezentowanego stanu faktycznego, prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż może on przychód z wynajmowanego budynku użytkowego opodatkować ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5%?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów z wynajmowanego budynku użytkowego.
1. Czy wyprowadzenie budynku użytkowego z ewidencji środków trwałych z działalności gospodarczej polegającej na wynajmie między innymi ww. magazynu, przekazanie go do majątku prywatnego i późniejsze wynajmowanie w ramach tzw. najmu prywatnego nie jest sprzeczne z definicją działalności gospodarczej (w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)?2. Czy w ramach najmu prywatnego prawidłowe
PIT - w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia składnika majątku, wykorzystywanego w pozarolniczej działalności gospodarczej, niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
w sytuacji rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT dla dostawy budynku i budowli i wyboru opodatkowania ich stawką 23% podatku VAT, również dostawa prawa wieczystego użytkowania gruntu działki, na której posadowione są budynek i budowle będzie podlegać opodatkowaniu 23% stawką podatku VAT na podstawie art. 29a ust. 8 ustawy o VAT w związku z art. 41 ust. 1 i art. 146a pkt 1 tej ustawy.
Przedmiotowa nieruchomość była wykorzystywana przez Wnioskodawcę w prowadzonej przez Niego działalności gospodarczej oraz była nieruchomością niemieszkalną, dla ustalenia zasad opodatkowania przychodu ze sprzedaży tej nieruchomości nie będzie miał zastosowania przepis art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a przychód ze sprzedaży części nieruchomości należącej do Wnioskodawcy
Czy zbycie składników majątkowych stanowi dostawę zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączenie zobowiązań i należności, składniki nie są wydzielone organizacyjnie z działalności Zainteresowanego.
Możliwość zastosowania stawki 22% przy sprzedaży nieruchomości korzystających ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaż więcej niż 2 lata po pierwszym zasiedleniu, nie dokonywano ulepszeń.
mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa podatkowego stwierdzić należy, iż Wnioskodawca z uwagi na brak pełnego udokumentowania poniesionych wydatków na prace wykończeniowe zakupionego budynku, ma prawo ustalić jego wartość początkową wg zasad określonych w wyżej powołanym art. 22g ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. według wartości rynkowej określonej
Czy w opisanej sytuacji sprzedaż wyrobu wykonanego przez Wnioskodawcę wg zamówienia wraz z usługą jego montażu dokonywana w obiektach budownictwa mieszkaniowego może być zgodnie z § 6 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Finansów stosowana obniżona stawka VAT 7% (PKWiU 45.12.11.00), a w pozostałych obiektach niemieszkalnych (lokale użytkowe) stawkę VAT 22%?
Czy sprzedaż rolet, żaluzji, parapetów, bram i drzwi wraz z usługą montażu w obiektach użytkowych winna być opodatkowana stawką w wysokości 22% ?
P O S T A N O W I E N I E Czy w opisanej sytuacji spółka może zgodnie z art. 16j ust 1 pkt 3i ust3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną ?
Czy istnieje możliwość odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup materiałów budowlanych, materiałów instalacyjnych w związku z przeprowadzeniem remontu budynku będącego środkiem trwałym ?
Czy cena nabycia pawilonu handlowego zawiera podatek VAT, jeżeli w umowie sprzedaży cenę transakcyjną ustalono w kwocie netto?