Czy czynsz najmu obiektu magazynowo-biurowego wypłacany przez Spółkę na rzecz Podmiotu powiązanego nie będzie stanowił ukrytego zysku w rozumieniu art. 28m ust. 3 Ustawy o CIT lub jakiejkolwiek innej kategorii dochodu, która będzie podlegała opodatkowaniu CITE po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 Ustawy o CIT.
Dotyczy ustalenia: - czy czynsz najmu powierzchni biurowej płatny przez spółkę stanowi dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem na podstawie art. 28m ust. 1 w związku z art. 28m ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych; - czy czynsz najmu powierzchni magazynowej planowanej do wynajęcia przez spółkę stanowić będzie dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem na podstawie
Czy: 1) wynagrodzenie w postaci czynszu, które Wnioskodawca będzie wypłacał JDG z tytułu usług najmu nieruchomości, 2) wynagrodzenie, które Wnioskodawca będzie wypłacał JDG z tytułu uzyskiwanych usług spawania konstrukcji, 3) wynagrodzenie, które Wnioskodawca będzie otrzymywał od podmiotu powiązanego z tytułu sprzedaży towarów handlowych w okresie opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek będzie stanowiło
Czy usługa najmu lokalu użytkowego świadczona przez podmiot powiązany na rzecz Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowiła dla niego ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji podlega/będzie podlegać opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Wnioskodawcy na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Czy wynagrodzenie płacone przez Wnioskodawcę za najem biura przez powiązaną z Wnioskodawcą jednoosobową działalność gospodarczą, którego wysokość ma charakter rynkowy w rozumieniu art. 11c u.p.d.o.p., będzie ukrytym zyskiem w rozumieniu art. 28m ust. 3 u.p.d.o.p.?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
Strata poniesiona w związku z przymusowym umorzeniem akcji nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów (w tym do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Przychody uzyskiwane przez Panią ze świadczenia w ramach działalności gospodarczej usług sklasyfikowanych według PKWiU pod symbolem 82.11.10.0, będą mogły być od 1 stycznia 2022 r. opodatkowane 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, określoną w art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, jeżeli spełnione
Możliwość rozliczenia w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 8,5%.
Świadcząc usługi wymienione we wniosku może Pani korzystać ze zwolnienia podmiotowego z obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej, czyli może Pani zrezygnować z kasy rejestrującej, o ile w poprzednim roku podatkowym wartość sprzedaży dokonanej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych nie przekroczyła kwoty 20 000 zł.
Rezygnacja z ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.
Obowiązki płatnika w stosunku do zatrudnionych na Białorusi pracowników.
Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na nabycie posiłków dla pracowników pracujących na terenie budów, podwykonawców lub pracowników podwykonawców pracujących na terenie budów, pracowników biur regionalnych, pracowników podczas szkoleń, uczestników rady dyrektorów, pracowników podczas spotkań okolicznościowych (np. Wigilii) i wyjść integracyjnych.
Prawo do zwolnienia podmiotowego VAT po dokonaniu zmian w związku z poszerzeniem działalności gospodarczej.
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz ustalenie wysokości przychodu podlegającego opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym
Czy Spółka powinna rozpoznawać koszty uzyskania przychodów z tytułu wypłaconych reklamacji w momencie świadczenia usługi, czy w momencie wypłaty dla klienta ?