bezpieczeństwo i higiena pracy
Interpretacja
04.03.2014 Podatki

Czy refundacja kosztów zakupu okularów, szkieł kontaktowych lub szkieł okulistycznych oraz poniesione przez pracodawcę koszty za przeprowadzone badania okulistyczne, będą stanowiły przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem od osób fizycznych, od których Wnioskodawca jako płatnik ma obowiązek obliczyć, pobrać i wpłacić do właściwego urzędu skarbowego zaliczkę na podatek, a następnie uwzględnić

Interpretacja
13.02.2012 Podatki

Czy każdy wydatek na soczewki kontaktowe (zgodnie z Regulaminem), w części odpowiadającej udziałowi w zysku spółki komandytowej, będzie stanowił koszt uzyskania przychodów?

Interpretacja
10.11.2011 Podatki

Opodatkowanie zwrotu pracownikowi kosztów zakupu okularów i soczewek korygujących wzrok.

Interpretacja
30.08.2011 Podatki

Ryczałtowy zwrot kosztów pracownikowi z tytułu dokonanego przez niego zakupu okularów korygujących wzrok do pracy przy obsłudze monitorów ekranowych podlega zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Interpretacja
27.01.2011 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Interpretacja
12.02.2010 Podatki

Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?

Porada
07.07.2006 Kadry i płace

W naszej firmie w pomieszczeniach biurowych zainstalowano klimatyzację. Czy w związku z tym powinniśmy dokonać ponownej oceny ryzyka zawodowego dla pracowników, którzy pracują w tych pomieszczeniach?

Porada
29.05.2005 Kadry i płace

Podczas kontroli mojego zakładu w maju br. stwierdzono brak rzetelnej oceny ryzyka zawodowego pracowników pracujących w kontakcie z rozpuszczalnikami i farbami. Inspektorowi pracy pokazałem karty oceny ryzyka zawodowego, które posiadałem. Wymienione były w nich rozpuszczalniki i farby, a ryzyko było wskazane jako akceptowalne. Czy taka ocena ryzyka nie jest wystarczająca?

Porada
26.02.2005 Kadry i płace

Jestem właścicielem niewielkiego warsztatu mechanicznego, który mieści się w wynajętych pomieszczeniach. W wyniku kontroli przeprowadzonej przez inspektora pracy otrzymałem zalecenie przeprowadzenia pomiarów oświetlenia elektrycznego. Czy mimo że nie jestem właścicielem pomieszczeń, mam obowiązek przeprowadzenia tych pomiarów? Jeśli tak, to z jaką częstotliwością powinienem przeprowadzać pomiary oświetlenia

Porada
26.02.2005

Wiem, że mam obowiązek poinformować pracowników o ryzyku zawodowym związanym z wykonywaną przez nich pracą. Kiedy mam to zrobić? Czy powinno to odbyć się przed rozpoczęciem przez nich pracy? W sytuacji gdy przeprowadzone zostaną nowe badania w tym zakresie, kiedy poinformować o ich wynikach zatrudnione już osoby?

Artykuł
13.08.2004 Kadry i płace

Przepisy prawa pracy przyznają pracownikowi prawo do powstrzymania się od wykonywania pracy nieodpowiadającej przepisom bhp, która stwarza bezpośrednie zagrożenie dla jego zdrowia lub życia albo zagraża w ten sposób innym osobom.