W przepisach ustawy o VAT obowiązujących od 1 kwietnia 2014 r. ustawodawca w ramach zasady ogólnej przyjął pewne uproszczenie polegające na tym, że pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony są wykorzystywane w 50% do celów związanych z działalnością gospodarczą i w 50% do innych celów, np. prywatnych. Natomiast 100% odliczenie przysługuje tylko w stosunku do pojazdów samochodowych
Obowiązek ujęcia w spisie z natury wydatków poniesionych na wykup ubezpieczeń komunikacyjnych, przeglądy techniczne, zakup kosmetyków, środków czystości, drobne remonty/ulepszenia/wymiany, zapłatę podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy zaświadczenie uzyskane ze stacji kontroli pojazdu potwierdzające spełnianie przez pojazd wymagań określonych w art. 86 ust.4 pkt 1-4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 505 oraz z 2005 r. Nr 14, poz. 113) daje prawo uznania tego pojazdu dla celów podatku dochodowego (i możliwości skorzystania z jednorazowej amortyzacji) za samochód inny niż osobowy?
Czy opisana usługa należy do kategorii przychodów, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym należy od przekazanej zapłaty potracić podatek u źródła, o którym mowa w tym przepisie i czy Spółka powinna ją wykazać w informacji IFT-2R?
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia podatku VAT w całości z faktur od rat leasingowych wynikających z zawartej umowy?
Czy na podstawie otrzymywanych faktur VAT z firmy leasingowej oraz ze stacji paliw Wnioskodawczyni może odliczyć od podatku należnego cały VAT naliczony, wykazany na tych fakturach, a dotyczących kosztów związanych z pojazdem specjalnym PEUGEOT BOXER?
Czy można odliczyć 100% podatku naliczonego od rat leasingowych dotyczącego użytkowanego przez Spółkę samochodu?
dotyczy: usług, badań i analiz technicznych świadczone w Holandii na rzecz podmiotu holenderskiego nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w kraju;w związku z przekroczeniem w 2005 r. obrotu w kwocie 10.000 euro z tytułu świadczenia w/w usług.
Pytanie dotyczy prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur VAT dokumentujących nabycie usługi leasingu i paliwa do napędu samochodu ciężarowego marki Mercedes Benz 308 CDI Sprinter.
Stawki ryczałtu ewidencjonowanego od przychodów związanych z wykonywaniem przeglądów technicznych instalacji gazowych wraz z usunięciem wykrytych podczas przeglądu usterek - PKWiU 45.33.30-00.00 "Roboty związane z montażem instalacji gazowych" oraz przeglądów technicznych instalacji wentylacyjnych wraz z usunięciem wykrytych podczas przeglądu usterek - PKWiU 45.33.12-00.00 " Roboty związane z montażem
Stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych związana z wykonywaniem przeglądów technicznych instalacji gazowych, instalacji wentylacyjnych w budynkach mieszkalnych - bez wykonywania napraw - PKWiU 74.30.15-00.00 "Usługi w zakresie przeglądów technicznych, pozostałe".
Czy usługi w zakresie przeglądów technicznych pozostałe sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 74.30.15-00.00. nadal korzystają ze zwolnienia od podatku od towarów i usług?