Czy wydatki ponoszone przez Wnioskodawcę na zakup kawy, herbaty, posiłków, usług gastronomicznych w restauracji, organizację spotkań biznesowych oraz zakup prezentów dla audytorów i managerów mogą być zaliczone przez Wnioskodawcę do kosztów uzyskania przychodów Spółki.
Możliwość zastosowania 8,5% i 14% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Opodatkowanie przychodów ze świadczenia usług polegających na wykonywaniu technicznych audytów bezpieczeństwa IT, sklasyfikowanych według PKWiU 62.02.30.0 (usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego), 8,5% stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
1. Czy Działalność 1 Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowić działalność badawczo- rozwojową w rozumieniu art. 4a ust. 26 ustawy o CIT i czy Spółka może do niej zastosować tzw. ulgę B+R? 2. Czy Działalność 2 Wnioskodawcy stanowi/będzie stanowić działalność badawczo- rozwojową w rozumieniu art. 4a ust. 26 ustawy o CIT i czy Spółka może do niej zastosować tzw. ulgę B+R? 3. Czy Koszty opinii stanowią/będą
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania różnic kursowych w związku z przychodem z odpłatnego zbycia wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wynagrodzeń za usługi sekurytyzacji.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania jako kosztu uzyskania przychodów kwoty brutto wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania momentu powstania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wynagrodzeń za usługi audytu.
Czy w odniesieniu do wydatków związanych z przeprowadzaniem audytu, ujmowanych bilansowo na kontach czynnych rozliczeń międzyokresowych, właściwym rozwiązaniem będzie rozpoznanie kosztu podatkowego w całości, w dacie pod którą księguje się operację nabycia usługi?