Spełnienie warunków do opodatkowania ryczałtem od dochodów Spółek zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
W zakresie ustalenia, czy po otrzymaniu przez Wnioskodawcę aportu w 2016 r., Spółka będzie uprawniona do opodatkowania estońskim CIT, począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się 1 stycznia 2025 r., a tym samym w opisanym zdarzeniu przyszłym, wobec Wnioskodawcy nie znajdzie zastosowanie zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT.
Ustalenie czy wkład niepieniężny w postaci prawa do używania i pobierania pożytków, tj. prawa dzierżawy nieruchomości oraz środków trwałych, wyposażenia oraz elementów infrastruktury technicznej, niewykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej, należy kwalifikować jako składnik majątku uprzednio prowadzonego przedsiębiorstwa, o którym mowa w art. 28k ust. 1 pkt 6 lit. b tiret pierwszy Ustawy
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym, wniesienie aportu w postaci nieruchomości do spółki jawnej nie spowoduje po jego stronie powstania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 12 ust. 4 pkt 3c ustawy o CIT.
Możliwość utraty prawa do ryczałtu po wniesieniu wkładu niepieniężnego (aportem) nieruchomość, niestanowiącą przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki typu SCSp, która nie posiada osobowości prawnej. Według prawa podatkowego Wielkiego Księstwa Luksemburg, podatnikami podatku dochodowego są wspólnicy SCSp a nie sama spółka.
Czy otrzymanie aportu przez Spółkę spowoduje utratę prawa do opodatkowania Ryczałtem od dochodów spółek Kiedy Spółka będzie ponownie uprawniona do opodatkowania Ryczałtem Czy po otrzymaniu przez Spółkę aportu po upływie 24 miesięcy od powstania nie utraci prawa do opodatkowania Ryczałtem i będzie mogła kontynuować Ryczałt Zastosowanie zasady wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem z art. 28k ust. 1 pkt
Dotyczy ustalenia, czy Spółka na podstawie stanu faktycznego jest uprawniona do zastosowania stawki 9% podatku dochodowego od osób prawnych.
Ustalenie czy Spółka będzie uprawniona do zmiany formy opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek.
Możliwość wyboru opodatkowania tzw. estońskim CIT, w sytuacji wniesienia do Spółki zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz prawa własności do nieruchomości.
Zwolnienie z opodatkowania dostawy Nieruchomości, rezygnacja ze zwolnienia oraz praw do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę oraz Najemcę, oraz podstawa opodatkowania.
Możliwość utraty prawa do opodatkowania ryczałtem w związku z otrzymaniem wkładu niepieniężnego w postaci przedsiębiorstwa.
Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności wniesienia aportem do Spółki infrastruktury powstałej w ramach inwestycji, uznanie ww. czynności za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia 7/10 VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji w rozliczeniu VAT za okres, w którym nastąpi aport.
Czy wniesienie aportem Nieruchomości przez wspólnika do Spółki spowoduje u Wnioskodawcy utratę prawa do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.
Kiedy w omawianym przypadku Wnioskodawca będzie uprawniony do wyboru opodatkowania estońskim CIT?
Interpretacja indywidualna w zakresie podatku od towarów i usług w zakresie nieuznania zbywanych składników majątku w formie aportu za przedsiębiorstwo lub za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, opodatkowania planowanej Transakcji oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności wniesienia przez Gminę aportem do Spółki wskazanej infrastruktury kanalizacyjnej.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Zastosowanie zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT do transakcji przekazania w ramach podzielonego na etapy aportu prawa użytkowania wieczystego Działek gruntu wraz z posadowionymi na nich budynkiem i budowlami.
Wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci nieruchomości gruntowych oraz sieci wod-kan, podlegać będzie opodatkowaniu, wniesienie wkładu niepieniężnego w postaci działek nie będzie korzystało ze zwolnienia, aport w postaci sieci wod-kan będzie korzystać ze zwolnienia z możliwością rezygnacji ze zwolnienia.
Powstanie obowiązku podatkowego z tytułu podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków (exit tax) w związku z wniesieniem udziałów akcji w polskich spółkach do transparentnej podatkowo spółki prawa amerykańskiego.
Wniesienie przez wspólnika aportu, w postaci przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, do spółki jawnej (poprzednika prawnego Wnioskodawcy), nie skutkuje brakiem możliwości wyboru opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek, zgodnie z art. 28k ustawy o CIT.