Wykonanie polecenia darczyńcy w postaci wypłaty środków odpowiadających dywidendzie należnej z uprzednio darowanych udziałów.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek wypłaty zysków powstałych przed przekształceniem działalności w spółkę z o.o.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatami komplementariuszowi oraz komandytariuszowi zaliczek na poczet zysku.
Skutki podatkowe związane z przeznaczeniem zysku na kapitał zapasowy Spółki.
Podstawa opodatkowania z tytułu dochodu powstałego w związku z nieujawnionymi w księgach operacjami gospodarczymi, równa jest powstałemu dochodowi. Tym samym dochód z tego tytułu Spółka winna ustalić jednorazowo do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym przychody lub koszty powinny zostać zarachowane i w tym terminie Spółka będzie zobowiązana do zapłaty podatku od
Wypłata zysków wypracowanych w jednoosobowej działalności gospodarczej po przekształceniu w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a następnie w spółkę komandytową.
Skutki podatkowe wypłaty przez spółkę komandytową zysku wypracowanego przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością przed przekształceniem, zgromadzonego na kapitale zapasowym, nieopodatkowanego na moment przekształcenia.
W przypadku opisanego we wniosku połączenia podmiotów nie wystąpi nadwyżka wartości emisyjnej udziałów Spółki Przejmującej, przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce Przejmowanej, która to nadwyżka - w świetle art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy - uznawana jest za dochód z tytułu udziału w zyskach osób prawnych.
Wobec niedokonania przez Spółkę emisji nowych udziałów, w przypadku opisanego we wniosku połączenia podmiotów nie wystąpi nadwyżka wartości emisyjnej udziałów Spółki Przejmującej, przydzielonych wspólnikowi Spółki Przejmowanej, nad wydatkami na nabycie lub objęcie udziałów w Spółce Przejmowanej, która to nadwyżka - w świetle art. 24 ust. 5 pkt 7a ustawy - uznawana jest za dochód z tytułu udziału w
Ustalenie czy wydatki z tytułu najmu adresu do rejestracji oraz korespondencji i lokalu od podmiotów powiązanych stanowią ukryty zysk.
Moment opodatkowania niewypłaconych udziałowcom zysków, wypracowanych w okresie objętym ryczałtem od dochodów spółek oraz ustalenie wysokości dochodu z tytułu ukrytych zysków z uwagi na wykorzystywanie przez udziałowców Spółki samochodów osobowych do celów mieszanych.
Stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym Wnioskodawca będzie uprawniony do skorzystania z postanowień polsko-holenderskiej UPO w związku z przychodem (dochodem) uzyskanym z tytułu udziału w zyskach osób prawnych lub dochodem / zyskiem kapitałowym alokowanym w ramach FGR do Wnioskodawcy, należało uznać za prawidłowe.
Wypłata przez Sp. z o.o. będącej podatnikiem ryczałtu od dochodu spółek zysków wypracowanych w okresie poprzedzającym wybór tej formy opodatkowania nie podlega opodatkowaniu ryczałtem, o ile podatnik jest w stanie udokumentować ponad wszelką wątpliwość z jakiego okresu pochodzą wypłacane zyski.
Spółka jako płatnik - zgodnie z art. 41 ust. 4 ustawy - będzie obowiązana pobierać zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów wypłacanych komplementariuszowi oraz komandytariuszowi (osobom fizycznym) z tytułu udziału w zysku Spółki w formie zaliczek na poczet zysku.
Czy w momencie wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek (CIT Estoński) Sp. z o. o będzie zobowiązana do zapłaty podatku od dochodu odpowiadającemu wysokości ukrytych zysków (dochód z tytułu ukrytych zysków) w związku z udzieleniem pożyczki spółce jawnej (spółce powiązanej) przed dniem wyboru opodatkowania ryczałtem?
Część działalności jaka ma zostać zbyta do WAP (pion AD), będzie stanowić na dzień Sprzedaży zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a przychody i koszty z tytułu transakcji zbycia działalności w zakresie AD, powinny zostać zaklasyfikowane przez Wnioskodawcę w całości jako przychody i koszty ze źródła przychodów innych niż przychody
Przedmiotem opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek jako dochód z tytułu ukrytych zysków lub wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą jest koszt odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od samochodów w wysokości 50%, a nie raty leasingowe w części kapitałowej. Odliczony i nieodliczony podatek VAT od części odsetkowej raty leasingowej (jak i pozostałych wydatków związanych z używaniem samochodów
Czy usługi najmu nieruchomości świadczone przez wspólnika Spółki będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT?
Czy wynajem od podmiotu powiązanego spółki komandytowo-akcyjnej budynku z bazą transportową, naczep, ciągników siodłowych, samochodów osobowych oraz wyposażenia stanowią tzw. kategorię ukrytych zysków, a w konsekwencji Wnioskodawca powinien transakcje te opodatkować i zaliczyć do kategorii ukrytych zysków?
Opodatkowanie wypłaty z zysku stanowiącego tzw. „stary zysk” wniesionego do spółki z o.o. w związku z przekształceniem przedsiębiorstwa osoby fizycznej.
Skutki podatkowe przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną.
Brak uznania zysków Spółki komandytowej (uzyskanych w czasie, gdy nie była ona podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych) za świadczenia nieodpłatne powodujące powstanie przychodów po stronie Spółki oraz możliwości zaliczenia do kosztów finansowania dłużnego pożyczek otrzymanych od Wspólników w wysokości Starych Zysków.
Brak uznania zysków Spółki komandytowej (uzyskanych w czasie, gdy nie była ona podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych) za świadczenia nieodpłatne powodujące powstanie przychodów po stronie Spółki oraz możliwości zaliczenia do kosztów finansowania dłużnego pożyczek otrzymanych od Wspólników w wysokości Starych Zysków.
Ustalenie, czy: ‒ w przypadku kiedy Prezes Zarządu Wnioskodawcy, będący jednocześnie wspólnikiem, użytkuje samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego zawartej przez Wnioskodawcę, a Wnioskodawca zalicza ten samochód do środków trwałych na podstawie ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 120), Wnioskodawca w podstawie opodatkowania dochodu z tytułu