Ocena, czy na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT podatnik może nie zaliczać do przychodów podatkowych wartości wynagrodzenia w części skalkulowanej jako stanowiącej zwrot wydatków, które nie zostały zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
Problematyka wprowadzenia do umowy o pracę postanowień zabezpieczających pracodawcę przed stratami finansowymi związanymi z rezygnacją nowo zatrudnionego pracownika z pracy w krótkim czasie po podpisaniu umowy i żądania zwrotu poniesionych kosztów (m.in. badań lekarskich czy szkoleń bhp) jest bardzo złożona. Koszty te co do zasady obciążają bowiem pracodawcę. Może on jednak w pewnych okolicznościach
Określenie podstawy opodatkowania z tytułu świadczenia na rzecz sądu usług biegłego sądowego.
Obowiązki płatnika w związku z opodatkowaniem zwrotu pracownikowi kosztów używania samochodu prywatnego w celach służbowych, w tzw. jazdach lokalnych.
Czy otrzymany przez Spółkę zwrot równowartości nakładów poniesionych na wybudowanie przyłącza cieplnego, w przypadku odstąpienia przez odbiorcę od realizacji umowy przyłączeniowej, stanowi dla Spółki przychód do opodatkowania w momencie obciążenia odbiorcy fakturą.
Dotyczy ustalenia, czy w opisanym we Wniosku stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca ma prawo rozpoznać wydatki na Prace (refakturowane przez BH na TSS, a następnie refakturowane przez TSS na TP) jako koszty uzyskania przychodu na zasadach ogólnych, a kwotę zwrotu poniesionych wydatków otrzymaną przez TSS od TP (w ramach refaktury) powinien ująć jako przychód podatkowy
Brak powstania przychodu z tytułu otrzymania nieoprocentowanej pożyczki, ustalenie momentu powstania ewentualnego przychodu oraz brak powstania przychodu z tytułu otrzymania zwrotu od pożyczkodawcy wartości zapłaconego podatku z tytułu otrzymanej nieoprocentowanej pożyczki.
Ocena, czy zwrócone wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów stanowią przychód podatkowy
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zawodowym kuratorom sądowym ryczałtu na pokrycie zwiększonych kosztów dojazdów służbowych.
Kwota pieniężna otrzymywana przez spółkę od innego podmiotu z grupy kapitałowej nie stanowi zwrotu wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów.
Kwota pieniężna otrzymywana przez spółkę od innego podmiotu z grupy kapitałowej nie stanowi zwrotu wydatków niezaliczonych do kosztów uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem pracownikom świadczeń z tytułu pracy zdalnej.
Koszty uzyskania przychodów - koszty utrzymania i nauki za studia na kierunku lekarskim.
Opodatkowanie zwrotu świadczeń i zwrotu kosztów procesu oraz zastosowania zwolnienia z opodatkowania w zakresie odsetek.
Przychody otrzymane przez Państwa z tytułu zwrotów wydatków inwestycyjnych na realizację projektu (…) w ramach opisanego w stanie faktycznym mechanizmu rekompensat, dokonywane przez operatorów systemów przesyłowych (…) nie mogą zostać uznane za „nieodpłatne świadczenia” i nie podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych w myśl art. 17 ust. 1 pkt 21 ustawy o CIT.
Odszkodowanie otrzymane z OC radcy prawnego wypłacone spółce przez zakład ubezpieczeń za sporządzenie błędnej opinii prawnej stanowi przychód podatkowy wspólnika spółki (z uwzględnieniem zapisów art. 8 ust. 1 ustawy PIT) kwalifikujący się do przychodu z innych źródeł, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy PIT uwzględniając zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 4 ustawy PIT.
Brak obowiązku poboru i zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych od kwot wypłaconego pracownikom zwrotu za zakup sprzętu do telepracy.
Obowiązki płatnika związane ze zwrotem wydatków, jakie ponosi pracownik w związku z używaniem prywatnego samochodu dla celów podróży służbowej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków informacyjnych w związku z ugodami, które zawiera Bank ze swoimi klientami.
Czy otrzymane przez Wnioskodawcę Odszkodowanie nie zalicza się do przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z treścią art. 12 ust. 4 pkt 6a Ustawy o CIT?
Obowiązki płatnika- świadczenia wypłacane zleceniobiorcom-opiekunom osób starszych w związku z podróżą zagraniczną (Niemcy).