Obowiązki płatnika - wypłata przez Bank kwoty dodatkowej w wyniku zawarcia ugody.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem i wypłaty określonej kwoty.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem nienależnie otrzymanych świadczeń.
Obowiązki płatnika (banku) w związku z wypłatą kwoty zwrotu na rzecz kredytobiorców.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
Skutki podatkowe otrzymania zwrotu z banku na podstawie ugody zawartej przed sądem w związku z orzeczeniem nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe rozliczenia funduszu remontowego spółdzielni mieszkaniowej.
Ugoda bankowa - zwrot części wpłaconej kwoty tytułem spłaty kredytu.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem - zwrotu nadpłaty powstałej w wyniku przewalutowania kredytu.
Zawarcie ugody z bankiem, na podstawie której bank umorzył część zobowiązania z tytułu kredytu mieszkaniowego oraz zwrócił ustaloną w ugodzie kwotę.
Dotyczy ustalenia, czy zwrot Należności publicznoprawnych dokonywany na rzecz Powiernika przez Klientów, którzy będą nim obciążani, będzie podlegał opodatkowaniu CIT u Powiernika; Czy zwrot Kosztów Dodatkowych dokonywany na rzecz Powiernika przez Klientów, którzy będą nim obciążani, będzie podlegał opodatkowaniu CIT u Powiernika.
Moment rozpoznania oraz zakwalifikowania do odpowiedniego źródła przychodu z tytułu rozliczenia transakcji walutowych wraz z odsetkami oraz zwrotem kosztów procesu.
Możliwość odliczenia w zeznaniu rocznym nienależnie pobranego świadczenia w związku z otrzymaną odprawą.
Skutki podatkowe otrzymania zasądzonej wyrokiem sądu kwoty wraz z odsetkami tytułem zwrotu nienależnie pobranych świadczeń przez Bank.
Skutki podatkowe otrzymania kwoty tytułem zwrotu nienależnie pobranych przez Bank świadczeń.
Czy ponoszone przez Wnioskodawcę wydatki na wskazaną we wniosku Usługę nabywaną od Podmiotu powiązanego: -podlegają ograniczeniu co do możliwości ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wynikającemu z art. 15e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, -stanowią koszty uzyskania przychodu bezpośrednio związane z wytworzeniem lub nabyciem towaru -stanowią koszty finansowania dłużnego w rozumieniu
Czy otrzymane kwoty po likwidacji działalności gospodarczej stanowią dochody z tej działalności gospodarczej, czy z innego źródła?Czy w kolejnych latach należy ująć je w zeznaniu podatkowym jak z działalności gospodarczej tj. PIT-36 czy PIT-37?Czy od tych dochodów można odliczyć stratę z działalności gospodarczej?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z budynkami i budowlami wzniesionymi przez najemcę.
W związku ze sprzedażą wierzytelności przedawnionych, obejmujących zarówno kwotę netto jak i kwotę podatku VAT, które to wierzytelności Spółka uprzednio zaliczyła do przychodów podatkowych w oparciu o art. 12 ust. 3 ustawy o CIT - wartość otrzymanego od nabywcy wynagrodzenia z tytułu sprzedaży wierzytelności nie powinna być zaliczana do przychodów podatkowych, lecz jako zwrot należności Spółki z tytułu