Możliwość skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.
Przygotowane na podstawie aktów prawnych opublikowanych do 13 grudnia 2024 r.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego dla świadczenia planowanych przez Wnioskodawcę usług.
Ustalenie, czy w przypadku podziału zysku w formie rzeczowej oraz przeniesienia majątku do fundacji rodzinnej w wyniku likwidacji Spółka będzie pełniła obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych oraz czy po stronie Spółki powstanie przychód do opodatkowania.
Możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT w związku z art. 113 ust. 11 ustawy o VAT .
Kalendarium wydarzeń – grudzień 2024 r.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy m.in. podatku od towarów i usług w zakresie m.in. skutków podatkowych sprzedaży Nieruchomości.
Brak konieczności wliczenia kwot świadczonych usług pośrednictwa ubezpieczeniowego do wartości sprzedaży, o której mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o VAT, oraz dokumentowanie świadczonych usług.
Nabywanie, posiadanie i sprzedaż przez Wnioskodawcę jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych typu ETF, a działalność, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy o fundacji rodzinnej. Zwolnieniem, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT.
Czy Wnioskodawca jako podmiot realizujący na zlecenie transmisje audiowizualne jest obowiązany do uiszczania podatku dochodowego od osób prawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług szkolenia kandydatów na kierowców w zakresie prawa jazdy kategorii A na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. a ustawy o VAT oraz w zakresie prawa do skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
Brak prawa do zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 27 ustawy świadczonych osobiście usług nauki pływania oraz możliwość zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy dla usług nauki pływania zatrudniając pracownika.
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c usług wymienionych we wniosku.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 63b w przypadku przekształceń działalności gospodarczej.
Uznania Wnioskodawcy, za odrębnego podatnika podatku VAT w związku z wynajmowaną przez Wnioskodawcę i jego małżonkę nieruchomością, należącą do majątku wspólnego, a także przysługującego odrębnego limitu zwolnienia podmiotowego.
Brak obowiązku składania wniosku o nadanie numeru NIP oraz prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Zwolnienie od podatku VAT usługi wynajmu lokali mieszkalnych z przeznaczeniem wyłącznie na cele mieszkaniowe - § 3 ust. 1 pkt 22 lit. a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (t .j. Dz. U. z 2023 r. poz. 955).
Nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu wykonywania na rzecz Spółki świadczeń niepieniężnych. Możliwość skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 113 ustawy o podatku VAT.
Ustalenie, czy kupno i sprzedaż papierów wartościowych i instrumentów pochodnych w ramach fundacji rodzinnej podlega zwolnieniu z CIT.
Nabywanie autorskich praw majątkowych od kościelnej osoby prawnej, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt 6 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Zgromadzenia Sióstr), będzie korzystało ze zwolnienia z opodatkowania przewidzianego w art. 55 ust. 6 pkt 1 ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług.
Sposób opodatkowania usług promocyjnych i reklamowych na podstawie umów sponsoringu.
1. Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę od fundatora Wierzytelności w drodze darowizny, spowoduje powstanie dochodu, który będzie objęty zwolnieniem podmiotowym od podatku dochodowego od osób prawnych, o którym mowa w art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. 2. Czy otrzymanie spłaty Wierzytelności od Dłużnika, nie będzie podlegało opodatkowaniu po stronie Fundacji podatkiem dochodowym