W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu przy ustalaniu dochodu do opodatkowania wynikającego ze sprzedaży akcji Spółki zależnej pokrytych w przeszłości wkładem niepieniężnym w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa Wnioskodawcy?
1. Czy jeżeli wartość księgowa (ustalona zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 120 ze zm., dalej: „UoR”) elementów farmy fotowoltaicznej trwale związanych z gruntem (budynków, budowli) nie przekracza 50% wartości księgowej netto wszystkich aktywów SPV (ustalonej zgodnie z obowiązującymi przepisami UoR) w okresie 365 dni poprzedzających
Skutki podatkowe udziału w programie motywacyjnym dotyczącym nabycia opcji oraz związanych z tym obowiązków płatnika.
Skutki podatkowe udziału w programie motywacyjnym dotyczącym nabycia opcji oraz związanych z tym obowiązków płatnika.
Dotyczy skutków podatkowych związanych z uczestnictwem w programie motywacyjnym oraz obowiązków płatnika.
Skutki podatkowe udziału w programie motywacyjnym dotyczącym nabycia opcji oraz związanych z tym obowiązków płatnika.
W zakresie ustalenia, czy w przedmiotowym zdarzeniu przyszłym dla Udziałowca powstanie przychód/dochód ze sprzedaży udziałów w Y podlegający opodatkowaniu Polsce.
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
Czy przychody Fundacji Rodzinnej z tytułu odpłatnego zbycia udziałów albo akcji w spółkach kapitałowych prawa handlowego nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 25 updop
Skutki podatkowe połączenia spółek po stronie wspólnika oraz sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów przy odpłatnym zbyciu udziałów spółki przejmującej.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w spółce z o. o. po przejęciu spółki komandytowej.
Uznanie transakcji sprzedaży całości udziałów w Spółce Celowej w dwóch etapach za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT lub podlegającą opodatkowaniu, ale zwolnioną od podatku.
Czy dochód z tytułu zbycia udziałów w Spółce Zależnej (które pośrednio będzie skutkować również przeniesieniem prawa własności 25% udziałów w Spółce Celowej) nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej?
Państwa Spółka - zgodnie z art. 41 ust. 4e ustawy - będzie obowiązana pobierać jako płatnik zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów wypłacanych komplementariuszom z tytułu udziału w jej zysku.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychody Fundacji z tytułu odpłatnego zbycia udziałów i akcji w kapitałowych spółkach prawa handlowego nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Zwolnienie od podatku usług pośrednictwa sprzedaży udziałów w Spółce, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a ustawy, prawo Zleceniodawcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony oraz obowiązek zapłaty podatku
1. Czy jeżeli wartość księgowa (ustalona zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości; dalej: UoR) elementów farmy fotowoltaicznej trwale związanych z gruntem (budynków, budowli) nie przekracza 50% wartości księgowej netto wszystkich aktywów SPV (ustalonej zgodnie z obowiązującymi przepisami UoR) w okresie 365 dni poprzedzających dokonanie transakcji, to czy