Zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT do planowanego aportu X do nowej spółki, a w konsekwencji brak obowiązku wystawienia faktury VAT.
Skutki podatkowe uczestnictwa w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w programie opcyjnym.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy zbycia ogółu praw i obowiązków wspólnika w spółce komandytowej.
Spełnienie warunków i możliwość skorzystania z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek w przypadku prowadzenia działalności związanej z oprogramowaniem
Skoro nabycie ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej odbyło się na podstawie umowy sprzedaży, to umowa ta podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Zbywane prawo ochronne do znaku towarowego związane z produkowaną w firmie, w ramach działalności wytwórczej układanką, z której przychody opodatkowane są 5,5% stawką ryczałtu ewidencjonowanego i taką stawkę ryczałtu należy zastosować przy sprzedaży prawa do znaku.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez spadkodawcę na nabycie Instrumentów Finansowych.
W zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w prawie współwładania na zasadach samoistnego posiadania.
Kwestia obowiązków Spółki jako płatnika - opodatkowanie wypłat za usługi świadczone przez kontrahentów (osoby fizyczne) z Czech.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu przeniesienia praw własności.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podlegania wyłączenia spod zakresu opodatkowania.
Wyłączenie z opodatkowania zbywanej części przedsiębiorstwa oraz prawo do odliczenia podatku
Ustalenie, czy: - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Odsetki od kredytu inwestycyjnego przypadające proporcjonalnie na część PUW Gruntu 1 zbytego na rzecz podmiotu trzeciego, powinny zostać rozpoznane przez Wnioskodawcę jako koszt podatkowy w momencie sprzedaży PUW Gruntu 1 – jest nieprawidłowe, - zgodnie z art. 15 ust. 4f ustawy o CIT, Podatek od nieruchomości oraz Opłaty z tytułu użytkowania
1. Czy przychód z tytułu odpłatnego zbycia ogółu praw udziałowych przysługujących Wnioskodawcy w spółce osobowej jest równy ustalonej w umowie z nabywcą cenie? 2. Czy kosztem uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia praw udziałowych w spółce osobowej, do której Wnioskodawca wniósł tytułem wkładu wierzytelności z tytułu pożyczek, będzie wartość nominalna pożyczek (bez odsetek umownych i opłat)
w zakresie skutków podatkowych dla Powiernika z tytułu zawarcia umowy powiernictwa
Podatek od towarów i usług w zakresie: - opodatkowania zbycia praw ochronnych do znaków towarowych i prawa do domeny internetowej; - uznania komornika za płatnika z tytułu zbycia praw ochronnych do znaków towarowych i prawa do domeny internetowej oraz obowiązku wystawienia faktury dokumentującej powyższą transakcję.
Rozliczenie kwoty uzyskanej w momencie zbycia wierzytelności powstałych w wyniku prowadzonej działalności bankowej.
w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu wypłacanego wynagrodzenia za sprzedane prawo poboru i związanych z tym obowiązków płatnika
w zakresie określenia momentu powstania przychodu po stronie klienta Spółki z tytułu wypłacanego wynagrodzenia za sprzedane prawo poboru i związanych z tym obowiązków informacyjnych ciążących na Spółce
Opodatkowanie czynności zbycia prawa użytkowania wieczystego wraz z budynkiem stanowiącym odrębną nieruchomość.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu z tytułu odpłatnego zbycia w nieruchomości.